فدراسيون كاراته براي 10 نفر برتر رنكينگ كاراته وان ايران در رقابتهاي انتخابي پايه سهميه رايگان تعيين كرد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل ازسايت فدراسيون كاراته، با اعلام فدراسيون كاراته 10 نفر برتر رنكينگ كاراته وان ايران در دو بخش دختران و پسران مي توانند به صورت رايگان در مسابقات انتخابي تيم ملي اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا كه طي روزهاي 28 تا 30 آذرماه برگزار مي شود، شركت كنند.

از اين رو براي ثبت نام كاراته كاها در اين مسابقات هيات هاي استاني بايد نام، نام خانوادگي، كدملي، وزن و رده سني آنها را تا پايان روز چهارشنبه 21 آذرماه به فدراسيون اعلام كنند تا نام آنها در قرعه كشي لحاظ شود.اسامي 10 نفر برتر را در رنكينگ اعلام شده از سوي سازمان ليگ كه در بخش نتايج ليگ مشاهده كنيد

تمامی نفرات منتخب روز چهارشنبه به دفتر هیات کاراته استان فارس مراجعه کنند.

5 نماينده كاراته كشورمان در دو بخش مردان و بانوان فردا براي كسب مدال برنز به ميدان خواهند رفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، در آخرين مرحله ليگ جهاني كاراته وان سري آ چين كه از روز گذشته آغاز شده است، در وزن منهاي 67 كيلوگرم، امیر مهدی‌زاده در نخستین حضور خود در اين وزن، دور نخست با نتیجه 11 بر 5 فرانچسکو دی اونو فریو از ایتالیا گذشت. او در دوم نیز یک بر صفر مقابل بوران براک از کرواسی پیروز شد.
مهدي زاده در سومين مبارزه پس از تساوي صفر بر صفر در مقابل وینیسیوس فیگوئرا از برزیل با راي داوران بازنده تاتامي شد.

در همين وزن محمد شهریاری پس از برتری 8 بر صفر مقابل تينگ تاي چانگ نماینده چین تایپه در دور دوم نیز یک بر صفر از سد کنسه میاموتو از ژاپن گذشت. نماینده کاراته کشورمان در دیدار سوم نیز پس از تساوی یک بر یک مقابل بارني جيل از نیوزیلند برنده شد.
شهریاری در دور چهارم نیز یک بر صفر از سد برایان هیلارد از آمریکا گذشت و در دور پنجم با همین نتیجه مغلوب وینیسیوس فیگوئرا از برزیل شد.

علیرضا شيرصفت ديگر نماينده اين وزن ابتدا 8 بر صفر مقابل دانيل ماكسنس کاراته‌کای فرانسوی پیروز شد.
دور دوم 6 بر صفر از چانگ شين چنگ از چین تایپه را برد. او در دور سوم نیز مقابل جيسه روسیلو از بلژیک يك بر صفر به برتري رسيد.
سپس مقابل فهد الختامی از عربستان به برتری سه بر یک دست یافت.
شیرصفت در دور پنجم نیز مقابل ايكبوجان اوزاکوف از ازبكستان 3 بر 2 برنده شد و در نیمه‌نهایی با نتیجه 4 بر یک مقابل وینیسیوس فیگوئرا از برزیل شکست خورد تا به دیدار رده‌بندی راه یابد و در مجموع در جایگاه چهارم این دوره از مسابقات قرار گرفت و از کسب مدال باز ماند.

مهدي زاده، شهریاری و شيرصفت با توجه به راهيابي نماینده برزیل به فينال، به جدول شانس مجدد راه یافتند و فردا براي كسب مدال برنز به ميدان مي روند.

در وزن 50- کیلوگرم بانوان سحر شیروانی در اولين مبارزه با نتيجه يك بر صفر مغلوب گلشن دمرتورك از تركيه شد و با توجه به راهيابي كاراته كا تركيه اي به فينال، شيرواني هم به جدول شانس مجدد راه يافت.

در وزن 68+ كيلوگرم هم شبنم واحدي ابتدا يون لين زي از چين تايپه را 2 بر يك برد. سپس 2 بر يك ييلديز آراس از تركيه را مغلوب كرد. در مبارزه سوم با نتيجه 2 بر صفر از سد زوزانا كوبالوا از اسلواكي گذشت.
واحدي در مبارزه چهارم به مصاف اينه گاتزيالدو دارنده عنوان قهرماني جهان از يونان رفت و 10 بر صفر شكست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.

مسابقه قهرمانی کاراته استان به میزبانی سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته جی کی آر استان فارس در سالن رزمی مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز، برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی سبک شوتوکان جی کی آر فارس، در پایان رقابت های تنگاتنگ تیم ها و شهرستان های مختلف استان فارس، در مجموع مدال های کسب شده توسط کاراته کاهای زیر کمربند قهوه ای، در رده بندی تیم های اول تا سوم کمربند رنگی، تیم کاراته کانون فرهنگی و تربیتی شهید حسن کامفیروزی مجموعه ورزشی یاران با مربیگری محمد علی شکوهی و تیم باشگاه ملاصدرا به مربیگری محمود روستایی مقام اول، تیم کاراته کازرون با مربیگری علی ظهرابی، سجاد گندم کار و مسعود موسوی مقام دوم، تیم کاراته جهرم با مربیگری مصطفی اکبری و تیم باشگاه آل یاسین با مربیگری محمد حسن زاده مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در مجموع مدال های کسب شده توسط کاراته کاهای رده کمربندی قهوه ای و مشکی، تیم کاراته باشگاه برق مرودشت با مربیگری محمد روستایی مقام اول، تیم کاراته شهرداری و شورای شهر بخش بیضا با مربیگری عزیز اله صالحی مقام دوم، و تیم کاراته باشگاه سروش با مربیگری علیرضا رشیدقامت در جایگاه سوم قرار گرفتند. همچنین جام برترین تیم اخلاق نیز به تیم کاراته فرهنگسرای سلامت با مربیگری احمد رضا بلاغی رسید.

اولین دوره المپیاد استعدادهای ورزشی نوجوانان کاراته که به میزبانی استان اراک برگزار شد، با قهرمانی تیم کرمان خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سایت فدراسیون کاراته، اولین دوره المپیاد استعدادهای ورزشی نوجوانان کاراته امروز جمعه 16 آذرماه در سالن پنجم مرداد اراک برگزار شد و تیم کرمان با کسب 2 مدال طلا بر سکوی قهرمانی تکیه زد.
فارس با یک طلا و 2 برنزنایب قهرمان شد و تیم آذربایجان غربی با یک طلا و یک برنز به مقام سومی رسید.
اصفهان با یک طلا چهارم شد. تهران با یک نقره و 3 برنز در جای پنجم قرار گرفت.
زنجان با یک نقره و یک برنز عنوان ششمی را بدست آورد.
تیم های ایلام، مرکزی و مازندران هر کدام با یک نقره مشترکاً هفتم شدند و تیم های خوزستان، هرمزگان و همدان با یک برنز در مکان هشتم جای گرفتند.

نتایج بدست آمده بدین ترتیب است:

وزن 52- کیلوگرم: 1. محمدرضا سوادی از اصفهان 2. حسین علینژاد از مازندران 3. علیرضا شهگل از همدان و علی محمد مهرافروز از فارس
در این وزن 3 کاراته کا شرکت داشتند.

وزن 57- کیلوگرم: 1. محمدحسین شیرصفت از فارس 2. امیرمحمد افشار از مرکزی 3. علی ابراهیمی از تهران و عبدالحسین کوهستانی از هرمزگان
در این وزن 31 کاراته کا به میدان رفتند.

وزن 63- کیلوگرم: 1. محراب مددی ماهانی از کرمان 2. محسن دانه از تهران 3. حسین بنی اسد از خوزستان و محمدجواد نصاران زاده از فارس
در این وزن 29 نفر شرکت داشتند.

وزن 70- کیلوگرم: 1. سهیل میدان رو از آذربایجان غربی 2. امیرمحمد کاظمی از ایلام 3. مصطفی غلامی از تهران و محمد سعیدی آزاد از زنجان
در این وزن 29 کاراته کا حضور داشتند.

وزن 70+ کیلوگرم: 1. طاها بشاورد از کرمان 2. ابوالفضل نعمتی از زنجان 3. محمدسروش محمدی از تهران و مبین پورحیدر از آذربایجان غربی
در این وزن 29 کاراته کا به میدان رفتند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس در دیداری با حضور رياست محترم هيات كاراته استان احمد مباركي و نايب رئيس محترم هيات كاراته استان فاطمه قشقايي نژاد در جمع قهرمانان و هنرجويان  مجموعه ورزشي صبا شیراز که به بازدید از مجموعه و قهرمانان کاراته مجموعه ورزشی صبا پرداخته شد.

تیم قم با کسب 2 طلا و یک برنز عنوان قهرمانی اولین دوره المپیاد استعدادهای ورزشی نونهالان پسر کاراته را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل ازسایت فدراسیون کاراته، در رقابتهای کاراته نونهالان کاراته المپیاد استعدادهای ورزشی که در سالن پنجم مرداد اراک طی 2 روز (پنجشنبه و جمعه 15 و 16 آذرماه) برگزار شد، تیم قم با 2 طلا و یک برنز قهرمان شد. آذربایجان غربی با 2 طلا در مکان دوم ایستاد. یزد و ایلام هر کدام با یک طلا سوم شدند.
البرز با یک نقره و 2 برنز در جای چهارم ایستاد.
زنجان، توابع تهران، فارس,چهارمحال و بختیاری و گلستان هر کدام با یک نقره پنجم شدند.
گیلان ، کرمان و مازندران هر کدام با 2 برنز مشترکاً در جای ششم قرار گرفتند.
تیم های مرکزی، کرمانشاه و تهران با یک برنز مشترکاً هفتم شدند.

نتایج کسب شده در اوزان مختلف بدین شرح است:

وزن 36- کیلوگرم: 1.امیرمحمد رشید از قم 2. محمد محمدلو از زنجان 3. ابوالفضل براتیان از گیلان و علی اصغر اسکندر نسب از کرمان
در این وزن 31 کاراته کا حضور داشتند.

وزن 40- کیلوگرم: 1. محمد برزگر از آذربایجان غربی 2. محمدعرفان خوش عقیده از توابع تهران 3. رضا نوروزی از مرکزی و علیرضا میرزایی از کرمانشاه
در این وزن 30 کاراته کا به روی تاتامی رفتند.

وزن 45- کیلوگرم: 1. علیرضا رفیعی از یزد 2. محمد نجفی از چهارمحال و بختیاری 3. حسین وفا از تهران و مهدی اکبری از مرکزی
در این وزن 31 نفر حضور داشتند.

وزن 50- کیلوگرم: 1. مبین خاک دامن منفرد از قم 2.امیرعباس همت از فارس 3. امیرعلی آموزگار از کرمان و علیرضا محمدی از البرز
در این وزن 26 نفر حاضر بودند.

وزن 55- کیلوگرم: 1. مهدی شیرزاد از آذربایجان غربی 2.محمدمهدی مقصودی از البرز 3. سیدابوالفضل حسینی ازمازندران و علی فلاح از گیلان
در این وزن 27 شرکت کننده حضور داشتند.

وزن 55+کیلوگرم: 1. سپهر دارابی از ایلام 2. ابوالفضل شایسته پور از گلستان 3. محمدجواد برخوردار از قم و محمدرضا ترابی از البرز

30 کاراته کا در این وزن به میدان رفتند.

هفته چهارم لیگ های کومیته آینده سازان و کاتا جوانه دختران با مشخص شدن تیم های راه یافته به دور نیمه نهایی به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سایت فدراسیون کاراته، هفته چهارم لیگ های کومیته آینده سازان و کاتا جوانه دختران امروز پنجشنبه 8 آذرماه در سالن شهید کبگانیان تهران برگزار شد تا چهره 4 تیم راه یافته به دور نیمه نهایی مشخص شود.
در لیگ کومیته آینده سازان تیم های صباشیراز و ستارگان پایتخت از گروه یک و تیم های گردآفرید و شیتوریو اینویی های مازندران از گروه 2 به دور نیمه نهایی صعود کردند.
در لیگ کاتا جوانه ها و از گروه یک تیم های جوانه صفادشت و ستارگان مرکزی به عنوان تیم های اول و دوم و از گروه 2 تیم های شائولین و هیات کاراته البرز جواز حضور در نیمه نهایی را کسب کردند.

نتایج کسب شده در این هفته بدین شرح است:

كوميته آينده سازان/
گروه يك:
مرحله اول: ستارگان پايتخت 7- هيات كاراته كبودراهنگ 4
صبا شيراز 7- ستارگان شمال 7 برنده
مرحله دوم: ستارگان شمال 2- هيات كاراته كبودرآهنگ 11
ستارگان پايتخت 2- صبا شيراز 11
مرحله سوم: صبا شيراز 6-هيات كاراته كبودرآهنگ 6 برنده صبا شیراز
ستارگان شمال 5- ستارگان پايتخت 8

گروه2:
مرحله اول: شيتوريو اينويي ها مازندران 11-هيات كاراته قزوين 2
نيك نژاد الف 8- باشگاه گردآفريد 5
مرحله دوم: باشگاه گردآفريد 10- هيات كاراته قزوين 4
شيتوريو اينويي ها مازندران 9- نيك نژاد الف 3
مرحله سوم: نيك نژاد الف 5-هيات كاراته قزوين 8
باشگاه گردآفريد 15- شيتوريو اينويي ها مازندران صفر


كاتا جوانه/
گروه يك:
مرحله اول: خراسان رضوي(انرژي مثبت) صفر- جوانه شهرداري صفادشت 14
ستارگان مركزي 12- هيات كاراته خراسان رضوي(شهابي) 2
مرحله دوم: هيات كاراته خراسان رضوي(شهابي) صفر- جوانه شهرداري صفادشت 14
خراسان رضوي(انرژي مثبت) 3- ستارگان مركزي 11
مرحله سوم: ستارگان مركزي صفر- جوانه شهرداري صفادشت 14
هيات كاراته خراسان رضوي(شهابي) 3- هيات كاراته خراسان رضوي(انرژي مثبت) 11

گروه 2:
مرحله اول: هيات كاراته استان البرز 11- صنايع غذايي اوكادو 3
اسدي فر 3- شائولين 11
مرحله دوم: شائولين 8- صنايع غذايي اوكادو6
هيات كاراته استان البرز 12- اسدي فر 2
مرحله سوم: اسدي فر 14- صنايع غذايي اوكادو صفر
شائولين 8- هيات كاراته استان البرز 6

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید