به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس مسابقه استانی کیوکوشین ماتسوشیما بانوان فارس در تاریخ 16آذر 97 در مجموعه ورزشی شهدای والفجر شیراز با 140 شرکت کننده و چهار شهرستان برگزار شد.
تیم های منتخب این مسابقه :
شیراز ب نمایندگی شهناز رعیتی مقام اول
بیضا ب نمایندگی زهرا شلتوک کار مقام دوم
و میمند ب نمایندگی ملیحه سپهر تاج مقام سوم را ب خود اختصاص دادند

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از روابط عمومی سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته استان فارس، مسابقات بین المللی کاراته سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته به میزبانی ایران در سالن 2500 نفری ورزشگاه انقلاب کرج طی دو روز باشکوه برگزار گردید. مسابقات بین‌المللی کاراته در استان البرز در رده آقایان و بانوان و در بخش های کاتای انفرادی، کاتای تیمی، کومیته انفرادی و کومیته تیمی با حضور ورزشکارانی از کشورهای ایران، ارمنستان، گرجستان، هند، نپال و افغانستان دو روز باشکوه برگزار گردید. در مجموع کلیه رده های سنی و رنکینگ کشورهای شرکت کننده، تیم ایران به مقام قهرمانی رسید، ارمنستان نائب قهرمان شد و تیم هند در جایگاه سوم قرار گرفت. همچنین در مجموع مدال های کسب شده و رنکینگ استان های برتر، تیم فارس چهره برتر مسابقات بود و به مقام قهرمانی دست یافت، قزوین نائب قهرمان شد و آذربایجان شرقی در جایگاه سوم قرار گرفت.
در این دوره از مسابقات، کاراته کاهای فارس در بخش های کاتای انفرادی، کاتای تیمی، کومیته انفرادی و کومیته تیمی موفق به کسب 18 مدال طلا، 12 مدال نقره و 15 مدال برنز شدند.

5 نماينده كاراته كشورمان در دو بخش مردان و بانوان فردا براي كسب مدال برنز به ميدان خواهند رفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، در آخرين مرحله ليگ جهاني كاراته وان سري آ چين كه از روز گذشته آغاز شده است، در وزن منهاي 67 كيلوگرم، امیر مهدی‌زاده در نخستین حضور خود در اين وزن، دور نخست با نتیجه 11 بر 5 فرانچسکو دی اونو فریو از ایتالیا گذشت. او در دوم نیز یک بر صفر مقابل بوران براک از کرواسی پیروز شد.
مهدي زاده در سومين مبارزه پس از تساوي صفر بر صفر در مقابل وینیسیوس فیگوئرا از برزیل با راي داوران بازنده تاتامي شد.

در همين وزن محمد شهریاری پس از برتری 8 بر صفر مقابل تينگ تاي چانگ نماینده چین تایپه در دور دوم نیز یک بر صفر از سد کنسه میاموتو از ژاپن گذشت. نماینده کاراته کشورمان در دیدار سوم نیز پس از تساوی یک بر یک مقابل بارني جيل از نیوزیلند برنده شد.
شهریاری در دور چهارم نیز یک بر صفر از سد برایان هیلارد از آمریکا گذشت و در دور پنجم با همین نتیجه مغلوب وینیسیوس فیگوئرا از برزیل شد.

علیرضا شيرصفت ديگر نماينده اين وزن ابتدا 8 بر صفر مقابل دانيل ماكسنس کاراته‌کای فرانسوی پیروز شد.
دور دوم 6 بر صفر از چانگ شين چنگ از چین تایپه را برد. او در دور سوم نیز مقابل جيسه روسیلو از بلژیک يك بر صفر به برتري رسيد.
سپس مقابل فهد الختامی از عربستان به برتری سه بر یک دست یافت.
شیرصفت در دور پنجم نیز مقابل ايكبوجان اوزاکوف از ازبكستان 3 بر 2 برنده شد و در نیمه‌نهایی با نتیجه 4 بر یک مقابل وینیسیوس فیگوئرا از برزیل شکست خورد تا به دیدار رده‌بندی راه یابد و در مجموع در جایگاه چهارم این دوره از مسابقات قرار گرفت و از کسب مدال باز ماند.

مهدي زاده، شهریاری و شيرصفت با توجه به راهيابي نماینده برزیل به فينال، به جدول شانس مجدد راه یافتند و فردا براي كسب مدال برنز به ميدان مي روند.

در وزن 50- کیلوگرم بانوان سحر شیروانی در اولين مبارزه با نتيجه يك بر صفر مغلوب گلشن دمرتورك از تركيه شد و با توجه به راهيابي كاراته كا تركيه اي به فينال، شيرواني هم به جدول شانس مجدد راه يافت.

در وزن 68+ كيلوگرم هم شبنم واحدي ابتدا يون لين زي از چين تايپه را 2 بر يك برد. سپس 2 بر يك ييلديز آراس از تركيه را مغلوب كرد. در مبارزه سوم با نتيجه 2 بر صفر از سد زوزانا كوبالوا از اسلواكي گذشت.
واحدي در مبارزه چهارم به مصاف اينه گاتزيالدو دارنده عنوان قهرماني جهان از يونان رفت و 10 بر صفر شكست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.

مسابقه قهرمانی کاراته استان به میزبانی سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته جی کی آر استان فارس در سالن رزمی مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز، برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی سبک شوتوکان جی کی آر فارس، در پایان رقابت های تنگاتنگ تیم ها و شهرستان های مختلف استان فارس، در مجموع مدال های کسب شده توسط کاراته کاهای زیر کمربند قهوه ای، در رده بندی تیم های اول تا سوم کمربند رنگی، تیم کاراته کانون فرهنگی و تربیتی شهید حسن کامفیروزی مجموعه ورزشی یاران با مربیگری محمد علی شکوهی و تیم باشگاه ملاصدرا به مربیگری محمود روستایی مقام اول، تیم کاراته کازرون با مربیگری علی ظهرابی، سجاد گندم کار و مسعود موسوی مقام دوم، تیم کاراته جهرم با مربیگری مصطفی اکبری و تیم باشگاه آل یاسین با مربیگری محمد حسن زاده مشترکا در جایگاه سوم قرار گرفتند.
در مجموع مدال های کسب شده توسط کاراته کاهای رده کمربندی قهوه ای و مشکی، تیم کاراته باشگاه برق مرودشت با مربیگری محمد روستایی مقام اول، تیم کاراته شهرداری و شورای شهر بخش بیضا با مربیگری عزیز اله صالحی مقام دوم، و تیم کاراته باشگاه سروش با مربیگری علیرضا رشیدقامت در جایگاه سوم قرار گرفتند. همچنین جام برترین تیم اخلاق نیز به تیم کاراته فرهنگسرای سلامت با مربیگری احمد رضا بلاغی رسید.

فدراسيون كاراته براي 10 نفر برتر رنكينگ كاراته وان ايران در رقابتهاي انتخابي پايه سهميه رايگان تعيين كرد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل ازسايت فدراسيون كاراته، با اعلام فدراسيون كاراته 10 نفر برتر رنكينگ كاراته وان ايران در دو بخش دختران و پسران مي توانند به صورت رايگان در مسابقات انتخابي تيم ملي اعزامي به مسابقات قهرماني آسيا كه طي روزهاي 28 تا 30 آذرماه برگزار مي شود، شركت كنند.

از اين رو براي ثبت نام كاراته كاها در اين مسابقات هيات هاي استاني بايد نام، نام خانوادگي، كدملي، وزن و رده سني آنها را تا پايان روز چهارشنبه 21 آذرماه به فدراسيون اعلام كنند تا نام آنها در قرعه كشي لحاظ شود.اسامي 10 نفر برتر را در رنكينگ اعلام شده از سوي سازمان ليگ كه در بخش نتايج ليگ مشاهده كنيد

تمامی نفرات منتخب روز چهارشنبه به دفتر هیات کاراته استان فارس مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس در دیداری با حضور رياست محترم هيات كاراته استان احمد مباركي و نايب رئيس محترم هيات كاراته استان فاطمه قشقايي نژاد در جمع قهرمانان و هنرجويان  مجموعه ورزشي صبا شیراز که به بازدید از مجموعه و قهرمانان کاراته مجموعه ورزشی صبا پرداخته شد.

تیم قم با کسب 2 طلا و یک برنز عنوان قهرمانی اولین دوره المپیاد استعدادهای ورزشی نونهالان پسر کاراته را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل ازسایت فدراسیون کاراته، در رقابتهای کاراته نونهالان کاراته المپیاد استعدادهای ورزشی که در سالن پنجم مرداد اراک طی 2 روز (پنجشنبه و جمعه 15 و 16 آذرماه) برگزار شد، تیم قم با 2 طلا و یک برنز قهرمان شد. آذربایجان غربی با 2 طلا در مکان دوم ایستاد. یزد و ایلام هر کدام با یک طلا سوم شدند.
البرز با یک نقره و 2 برنز در جای چهارم ایستاد.
زنجان، توابع تهران، فارس,چهارمحال و بختیاری و گلستان هر کدام با یک نقره پنجم شدند.
گیلان ، کرمان و مازندران هر کدام با 2 برنز مشترکاً در جای ششم قرار گرفتند.
تیم های مرکزی، کرمانشاه و تهران با یک برنز مشترکاً هفتم شدند.

نتایج کسب شده در اوزان مختلف بدین شرح است:

وزن 36- کیلوگرم: 1.امیرمحمد رشید از قم 2. محمد محمدلو از زنجان 3. ابوالفضل براتیان از گیلان و علی اصغر اسکندر نسب از کرمان
در این وزن 31 کاراته کا حضور داشتند.

وزن 40- کیلوگرم: 1. محمد برزگر از آذربایجان غربی 2. محمدعرفان خوش عقیده از توابع تهران 3. رضا نوروزی از مرکزی و علیرضا میرزایی از کرمانشاه
در این وزن 30 کاراته کا به روی تاتامی رفتند.

وزن 45- کیلوگرم: 1. علیرضا رفیعی از یزد 2. محمد نجفی از چهارمحال و بختیاری 3. حسین وفا از تهران و مهدی اکبری از مرکزی
در این وزن 31 نفر حضور داشتند.

وزن 50- کیلوگرم: 1. مبین خاک دامن منفرد از قم 2.امیرعباس همت از فارس 3. امیرعلی آموزگار از کرمان و علیرضا محمدی از البرز
در این وزن 26 نفر حاضر بودند.

وزن 55- کیلوگرم: 1. مهدی شیرزاد از آذربایجان غربی 2.محمدمهدی مقصودی از البرز 3. سیدابوالفضل حسینی ازمازندران و علی فلاح از گیلان
در این وزن 27 شرکت کننده حضور داشتند.

وزن 55+کیلوگرم: 1. سپهر دارابی از ایلام 2. ابوالفضل شایسته پور از گلستان 3. محمدجواد برخوردار از قم و محمدرضا ترابی از البرز

30 کاراته کا در این وزن به میدان رفتند.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید