مربی شیرازی تیم ملی کاراته جوانان و امید جمهوری اسلامی ایران گفت : کاراته استان فارس از ظرفیت و پتانسیل بالایی در سطح کشور و حتی میادین بین المللی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس ، محمدهادی محمدی با بیان اینکه کاراته فارس از پتانسیل بالایی برخوردار است در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت : این رشته ورزشی جز اولین ورزشهایی است که وارد استان شده و بطورحتم کاراته فارس در رقابتهای مهم داخلی و برون مرزی همیشه با یک اراده آهنین توانسته است بهترین سکوها را فتح کند و در مسابقات المپیک جوانان 2018 آرژانتین سه مدال طلا بدست آمد که یکی از آنها در اختیار کاراته کای فارس قرار گرفت .

مربی شیرازی تیمهای ملی جوانان و امید ایران کاراته ایران با اشاره به اینکه علاقه ام به این حرفه و ارتقا دادن سطح دانش خودم موجب گردیده شاگردان زیادی را تاکنون آموزش دهم تصریح کرد : کاراته با علم بالا در سطح وسیعی قرار دارد و در بین ورزشکارانی که تجربیاتم را به آنها منتقل کرده ام افرادی با کسب مدال طلای آسیا ، برنز آسیا و نقره جهان دیده می شود که سال گذشته هم فرزند خودم موفق به کسب مدال طلای المپیک جوانان آرژانتین گردید .

وی در جواب سوال خبرنگار ما مبنی بر حذف کاراته از رقابتهای المپیک 2024 و همچنین بازیهای آسیایی و تاثیر آن بر روحیه و تلاش ورزشکاران این رشته گفت : جذابیت کاراته در جهان موجب گردیده ورزشکاران فقط به فکر رقابت و پیشرفت باشند و عدم حضور در المپیک یا بازیهای آسیایی نمی تواند انگیزه کاراته کا را کاهش دهد هرچند که این دو تورنمنت مهم برای هر رشته ورزشی می تواند سکوی پرتاب باشد ولی در حال حاضر رقابتهای کاراته وان در سطح بسیار بالایی قرار دارد که فدراسیون جهانی هم بیشترین سرمایه گذاری را در این بازیها انجام می دهد ولی امیدوارم با همکاری فدراسیون جهانی این ورزش در بازیهای آسیایی همچنان حضور داشته باشد .

محمد هادی محمدی که مدال طلای کاراته در سال 2006 ترکیه و همچنین مدال طلای پیشکسوتان جهان تهران را درکارنامه خود دارد با بیان اینکه حضور احمد مبارکی در راس هیات کاراته فارس این ورزش روند رو به رشدی را داشته است گفت : در هر جایگاهی که باشم دوست دارم داشته هایم را ارتقا داده و در اختیار کاراته فارس قرار دهم و امیدوارم روزی بتوانیم از فارس یک کرسی در فدراسیون داشته باشیم تا به نحو شایسته ای ورزشکاران فارس را حمایت کنیم .

محمدی که پدر نوید قهرمان المپیک 2018 آرزانتین می باشد درباره آینده فرزند خود توضیحاتی داد و گفت : هرچند افق نوید المپیک 2024 بود ولی با حذف کاراته از این رویداد جهانی انشالله به شرکت در رقابتهای کاراته وان تلاش میکنم در کنار سایر شاگردانم انشالله نوید هم بتواند در آینده با حضور در مسابقات جهانی بزرگسالان برای فارس و ایران افتخارآفرینی کند.

مربی تیمهای ملی جوانان و امید جمهوری اسلامی که بزودی عازم بازیهای آسیایی مالزی 2019می باشد در این باره توضیح داد و به خبرنگار روابط عمومی گفت : این رقابتها در شهر کاتیکان بالا برگزار می شود و ورزشکاران ما در ررده سنی نوجوانان ، جوانان و امید و در دوبخش آقایان و بانوان شرکت می کنند و امیدوارم با تیم کم تجربه و خوبی که داریم مانند بازیهای گذشته مقام قهرمانی را با اقتدار کسب کنیم .

محمد هادی محمدی در پایان از طباطبایی رئیس و عاشوری دبیر فدراسیون و همچنین کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان ، محسن سالاری معاون توسعه ورزش ، احمد مبارکی رئیس هیات کاراته فارس، محسن زارعی رئیس هیات کاراته بسیج استان و مهران بهنام فر سرمربی تیمهای پایه ملی کاراته به جهت همکاری و مساعدتهایشان تقدیر و تشکر کرد .

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس  در مورخ 25 فروردی ماه 98 بهاره محمد پور طی حکمی از سوی احمد مبارکی ریاست هیات کاراته استان فارس به سمت مسئول هماهنگی امور بانوان هیات کاراته استان فارس منصوب شد متن ابلاغ بدین شرح است با توجه به شایستگی تعهد و تجارب و تخصص سرکار عالی به موجب این ابلاغ به سمت مسئول هماهنگی امور بانوان هیات کاراته استان فارس تا اطلاع ثانوی منصوب می گردید امید است با توکل به خداوند متعال در راستای اهداف تعیین شده و استفاده از تمام توانمندی های موجود در انجام امور محوله موفق و موید باشد. توفیق سرکار عالی در راه خدمت و بنظام مقدس جمهور اسلامی ایران و اعتلای فرهنگ غنی اسلامی در ورزش کاراته را از خداوند منان خواستاریم

تیم اینویی ها فارس نایب قهرمان مسابقات کشوری سبک اینویی ها ایران شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از روابط عمومی سبک اینویی ها استان فارس، مسابقات قهرمانی کشور سبک اینویی ها بصورت تیمی و در قالب کاتا تیمی و کومیته تیمی در تاریخ دهم اسفندماه 97 در تهران برگزار گردید.
در این رقابت ها که با حضور بیش از 200 تیم از استان های مختلف برگزار گردید، تیم اینویی های فارس به مربی گری برادران روستا موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها گردید. تیم اینویی ها استان فارس با پشت سر گذاشتن تیم های قدرتمند همدان و تهران و تنها با اختلاف بسیار اندکی نسبت به تیم مازندران کاپ نقره این رقابت ها را از آن خود کرد. 9 مدال طلای کاتای تیمی، 5 مدال نقره کاتای تیمی و 1 مدال برنز کاتای تیمی حاصل دست رنج قهرمانان اینویی فارس در این دوره ازرقابت های کشوری بود

داوران ذیل از استان فارس در این مسابقات اعزام و به داوری پرداختند:
نعمت الله عصار
حیدر ایبد
علیرضا نیری
امیر نوحه سرا
مهدی عصار
محمد حسن سخندانی

سرمربي تيم ملي كاراته جوانان و اميد پسران اسامي كادرفني اين تيم را اعلام كرد و گفت: اول اسفند ماه تركيب اصلي تيم مشخص مي شود.

مهران بهنام فر در گفت گو با سايت فدراسيون كاراته اظهار داشت: اول اسفند ماه آخرين مرحله انتخابي تيم هاي پايه برگزار مي شود و 2 نفر انتخاب شده در روز 18 بهمن ماه، نفر اول رنكينگ كاراته وان كشور و نفر اول قهرماني كشور تهران به روي تاتامي مي روند تا نفرات باقي مانده در اردو مشخص شود.
وي افزود: با توجه به محدوديت زماني بايد هر چه زودتر تركيب نفرات اصلي مشخص شود و تا روي 11 نفر باقي مانده تمركز داشته باشيم.

بهنام فر ادامه داد: با شناختي كه از اين رده سني و همچنين مربيان ساير كشورها دارم، مسابقه تداركاتي و كمپ تمريني مهمترين خلاء ماست، چيزي كه بيش از ساير موارد براي اين رده سني مورد نياز است با اين حال اميدوارم همچون گذشته بتوانيم باز هم عناوين قهرماني را تكرار كنيم.

وي در مورد كادر فني تيم جوانان و اميد گفت: رضا عزيزي مربي و مربي بدنساز تيم من خواهد بود كه در 2 سال گذشته كارنامه قابل قبولي داشته و با حضور او در كنار تيم موفق شديم در رقابتهاي قهرماني آسيا، قهرماني جهان در اسپانيا، مسابقات كسب سهميه المپيك كرواسي و المپيك آرژانتين عنوان قهرماني را كسب كنيم.

بهنام فر ادامه داد: همانطور كه قبلا قول داده بودم كه در كنار خودم از حضور مربيان سازنده استفاده مي كنم، بنابراين از محمد هادی محمدي از شيراز( پدر نويد محمدي قهرمان   المپيك بوينوس آيرس) كه شاگردان زيادي در اين شهر دارد استفاده خواهم کرد.
سرمربي تيم ملي جوانان و اميد گفت: اميدوارم بنده و مربيان در كنار هم در درجه اول فضاي آرامش را در اردوي تيم ملي حاكم كنيم و در درجه دوم بتوانيم به وظيفه مان عمل كنيم.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از آمنه سادات قائم دوست نائب رئیس بانوان سبک شوتوکان جی کی اس، مسابقات استانی انجمن شوتوکان جی کی اس بانوان استان فارس با بیش از 400 شرکت کننده با شکوه و نظمی خاص روز جمعه مورخه 10/12/97 در سالن رزمی پایگاه قهرمانی شیراز به میزبانی شهرستان شیراز در بخش کاتا و کومیته در تمام گروههای سنی و کمربند برگزار گردید

تیمهای شهرستانهای شیراز- سعادت شهر – کازرون – جهرم – داراب و سروستان در این دوره از رقابتها در فضای توام با آرامش به رقابت پرداختند در حاشیه مسابقات طی مراسمی از قهرمانان ملی ، لیگ های کاراته وان بانوان ایران و دعوت شدگان به رقابتهای انتخابی تیم ملی کاراته انجمن شوتوکان جی کی اس بانوان در سال 97 خانمها زینب فیجانی – سعیده نعمتی – زینب یعقوب پور – مریم قاسمی و مربیان قهرمان پرور ایشان آمنه سادات قائم دوست و الهه سادات قائم دوست تجلیل ویژه به عمل آمد در پایان رقابتها عناوین کسب شده بدین شرح است:  تیم شیراز اول ، سعادت شهر دوم ، جهرم و کازرون مشترک سوم شدند داوری این دوره از مسابقات  را ؛ آمنه سادات قائم دوست ، الهه سادات قائم دوست ، نگین کلانتر زاده ، زینب سبزدوده ، سرور سروش نیا ، عترت سادات منصوری ، راحله بخشی ، فاطمه دیالمه ، فاطمه رنجور ، زهرا زحمتکش ، الهام رضایی ، لیلا رحمان نژاد ، سیده حدیث پژمان ، زهرا آیاره ، مریم مروجی ، محدثه سادات احمدی ، شبنم علیپور ، سارا جوادی ، سیده مریم پرواس ،فاطمه غلامدخت ، فاطمه منوچهری ، مریم نوحیان و مهسا سادات حسینی بوده است .

هجدهمین دوره از مسابقات استانی شوتوکان کاراته جهانی دبلیو اس کی اف  بانوان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی شهرستان شیراز روز جمعه 19/11/97 در سالن اختصاصی هیاٌت وشو به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سارا سروش نیا نماینده سبک  :

این دوره از رقابتها که  با حضور 10 باشگاه از شهرستانهای سطح استان برگزار شد و شرکت کنندگان در دو گروه کمربند رنگی و قهوه ای _ مشکی و در 5 رده سنی خردسالان, نونهالان, نوجوانان, جوانان, امید و بزرگسال به رقابت پرداختند.

سارا سروش نیا سرپرست فنی و مهرنوش همت سرداوری این دوره از مسابقات را بعهده داشتند.

داورانی که قضاوت این دوره از رقابتها را به عهده داشتند به شرح زیر می باشند:

سرور سروش نیا- مریم بهاءالدینی- زهرا اردشیرنژاد- عترت سادات منصوری- پریسا اقبالی- زهرا کرمی- نجمه اسدزاده- فاطمه بهار- غزاله صفاییان- مینا مهبودی- مژگان مهبودی- زهرا معینی- لیلا پرویزی- زهرا ضمیری- زهرا رحیمی- مریم بردبار- زهرا حدادی

نتایج مسابقه عبارتند از:

نتایج کاتا:

خردسالان, کمربند رنگی:

یسنا شکوهی- فرانک مرادی- زهرا فاضلی زاده- آیسا توانا

فاطمه ارجمند- دریا شورآبادی- فاطمه آموزگار- ستایش کاظمی ابنوی

فائزه مرادی- کتایون کاظمی- ریحانه عرب سعدی- نگین خیاط پور

فاطمه نیکنام- ثنا اسحاقی- آرمیتا بهادری- هستی زارع

نونهالان, کمربند رنگی:

افسانه عربی- دینا رحیمی- آتنا منوچهری

زهرا حاجی پور- دایانا محمدی- مبینا روشن منش

مریم عسکری- مریم آگهی- ترانه محمدی- فاطمه اجرائی

فاطمه زارعی- فاطمه ضمیری- راحیل علیزاده- حدیث خلیلی

پریناز شریعت زاده- صوفیا بازرگانی- الینا اسماعیل زادگان

فاطمه بردبار- مرضیه میرزایی- پانیذ عطریان

نوجوانان, کمربند رنگی:

فاطمه سعادت- ملیکا پاسالار- آیدا لطفی- فائزه کریمی

ملیکا روح بخش- پارمین ورزنده- فاطمه راستی

زهرا امینی نژاد- ریحانه افشارپور- آنیتا حسنی- زهرا قلی زاده

جوانان, کمربند رنگی:

زهرا فهندژ سعدی- زهرا زراعتی- ملیکا متحد

امید و بزرگسال, کمربند رنگی:

راحله خسروی- هلیانه ذوقی- مریم اسماعیلی

نونهالان, کمربند قهوه ای- مشکی:

سارا آذری- ریحانه محمودی- آناهیتا الوان پور

جوانان, کمربند قهوه ای, مشکی:

مریم فلاح- حدیث حسینی- هنگامه شکاری

بزرگسال, کمربند قهوه ای, مشکی:

زهرا حدادی- زهرا جعفری- زهرا ارسطو- مریم هاشمیان فرد

فاطمه محمدی- اسما یدملت- هنگامه کریمی- سارا مرزبان

نتایج کومیته:

خردسالان کمربند رنگی 55- کیلوگرم:

حنانه صادق زاده- هستی بهزادی- صوفی نصر

نونهالان کمربند رنگی  22- کیلوگرم:

عسل زعفرانی- هستی کریمی- غزل شیرازی

نونهالان کمربند رنگی  38- کیلوگرم:

یسنا لاله- ستایش رنجبر- سنا سهام پور- مبینا زارع

یاسمن هاشمی نصب- فاطمه فریدونی- پریا عسکری

نونهالان کمربند رنگی  40- کیلوگرم:

هستی قلم فرسا- یگانه دهداری- زهرا معزی- نازنین هوشمند

نونهالان کمربند رنگی  45- کیلوگرم:

غزاله حیدری- محمد نجفی- نازنین زهرا پورعلی فرد

نونهالان کمربند رنگی  50- کیلوگرم:

مبینا طاهری- فاطمه مرادی- زهرا آقاجانی- فرانک حقیقت

کیانا احمدیان نژاد- فاطمه جوکار- مبینا نظرپور

نونهالان کمربند رنگی  55- کیلوگرم:

روژان اژدها کش- مهسا ترابی- سارینا میرزا خانی

نوجوانان کمربند قهوه ای مشکی 42- کیلوگرم:

فاطمه سرطاوی- رویا فیروز زاده- زهرا ذ کرایی

نوجوانان کمربند قهوه ای, مشکی 50+ کیلوگرم:

فروغ روانشاد- فاطمه رضوانی- هاجر تابعی- فاطیما رستم پور

نوجوانان کمربند رنگی  55- کیلوگرم:

فاطمه مقصودی- هانیه عبداللهی- مارال صفری- ریحانه کاویانی

جوانان کمربند قهوه ای , مشکی  50- کیلوگرم:

فاطمه چناری- مریم سلیمانی- فهیمه صدقیانی

مریم رضوانی- فاطمه ستاری- سارا احمدزاده

جوانان کمربند قهوه ای , مشکی  55- کیلوگرم:

معصومه صبوحی- راضیه رضوانی- غزل حقیقی تمدن

جوانان کمربند قهوه ای , مشکی  60+ کیلوگرم:

کیانا زارع- مریم عبادتی- سوگل منصوری

مبارزه 94 كاراته كا در مرحله سوم انتخابي رده هاي پايه پسران

رقابتهاي انتخابي رده هاي پايه پسران روز چهارشنبه يكم اسفند ماه در سالن شهيد كبگانيان تهران و با حضور 94 كاراته كا برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته،آخرين مرحله انتخابي رده هاي پايه پسران براي حضور در رقابتهاي قهرماني آسيا مالزي روز چهارشنبه با حضور نفرات انتخاب شده( انتخابي 18 بهمن ماه)، نفر اول رنكينگ كاراته وان كشور و نفر اول قهرماني كشور تهران برگزار مي شود كه اسامي كاراته كاهاي استان فارس رده های سنی نوجوانان، جوانان و امید در دو بخش کاتا و کومیته كه در اين انتخابي شركت دارند به شرح ذيل است:

رده سنی نوجوانان-  کاتای انفرادی: محمدمصطفی ظفری زاده از فارس

وزن ۵۷- کیلوگرم: محمدحسين شيرصفت از فارس، محمدجواد نصاران زاده از فارس

رده سنی جوانان- کاتای انفرادی: همایون از فارس

وزن ۵۵- کیلوگرم: سپهر حسن شاهي از فارس

وزن ۶۸- کیلوگرم: عليرضا رضايتي از فارس

وزن ۷۵- کیلوگرم:  حسین صالحی پور از فارس

نويد محمدي  كاراته كا شركت كننده در المپيك جوانان نيز بايد در اين مرحله انتخابي شركت كنند.

اردوي آماده سازي اين تيم ها بلافاصله پس از مشخص شدن نفرات تشكيل مي شود.

مسابقات قهرماني آسيا نوجوانان، جوانان و زير 21 سال 6 تا8 ارديبهشت ماه در كوتاكينبالا مالزي برگزار مي شود.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید