ملیکا اسدی قهرمان طلایی اولين دوره المپياد ورزشي كاراته دختران کشور شد

اخبار هیات
تنظیمات متن

اولين دوره المپياد ورزشي كاراته دختران 4 و 5 آذرماه به ميزباني سنندج برگزار شد و تيم گيلان بر سكوي قهرماني قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، در اين دوره از رقابتها كه در سالن آزادي سنندج برگزار شد، در رده سني نونهالان 135 كاراته كا و در رده سني نوجوانان 109 نفر به روي تاتامي رفتند كه در پايان و در مجموع مدالي تيم گیلان با ۳ طلا عنوان قهرماني را بدست آورد.
لرستان با ۲ طلا, يك نقره و یک برنز دوم شد. ایلام با يك طلا و ۲ نقره در مكان سوم ايستاد.
مازندران با يك طلا، يك نقره و ۲ برنز چهارم شد. تيم کردستان با يك طلا و ۲ برنز در مكان پنجم ايستاد.
تيم فارس با مربی گری خانم اردشیر نژاد به عنوان مربی تیم استان فارس با کسب يك طلا ششم شد. تيم هاي تهران و هرمزگان با يك نقره و يك برنز مشتركاً هفتم شدند. تيم هاي کرمان، قزوین و آذربایجان شرقی با يك نقره در مكان هشتم قرار گرفتند.
تيم هاي کرمانشاه، اصفهان، همدان و سیستان و بلوچستان با ۲ برنز نهم شدند و تيم هاي زنجان، سمنان و البرز با يك برنز در رده دهم قرار گرفتند.

اسامي مدال آوران اين مسابقات بدين شرح است:

رده سني نوجوانان/
وزن 42- كيلوگرم: زهرا ابراهيمي از گيلان اول شد، سايدا ايدي از ايلام در مكان دوم قرار گرفت. فاطمه يوسفي از اصفهان و مهلا آذري از سيستان و بلوچستان سوم مشترك شدند.
در اين وزن 25 كاراته كا شركت داشتند.

در وزن 47- كيلوگرم: اسراء كريمي راد از ايلام بر سكوي قهرماني ايستاد. زهرا عليزاده از تهران دوم شد. يلدا نقي بيرانوند از همدان و ستايش نادري از كرمانشاه سوم مشترك شدند.
در اين وزن 28 نفر حضور داشتند.

در وزن 54-كيلوگرم: فاطمه بداق از لرستان در جاي اول قرار گرفت. عسل مرادي از هرمزگان در مكان دوم ايستاد. مريم الهي سرخه از كرمانشاه و مينو وهاب پور از البرز مشتركاً در مكان سوم قرار گرفتند.
در اين وزن 28 كاراته به ميدان رفتند.

در وزن 54+ كيلوگرم: آتنا محبوب از گيلان اول شد. نرگس محمدي از لرستان در جاي دوم ايستاد. يگانه خواجه كلايي از مازندران و جوانا رسولي از كردستان سوم مشترك شدند.
در اين وزن 28 نفر با هم مبارزه كردند.

در رده سني نونهالان/
در وزن 38- كيلوگرم: آتين ايرجي از كردستان اول شد. فاطمه بشيري از ايلام در مكان دوم ايستاد. رومينا خادمي از تهران و كوثر نوري از سيستان و بلوچستان سوم مشترك شدند.
30 كاراته كا در اين وزن به روي تاتامي رفتند.

در وزن 42- كيلوگرم: سونيا ميرزايي از لرستان در جاي نخست قرار گرفت. فاطمه زهرا سعيدآبادي از كرمان دوم شد. نرگس بشارت از اصفهان و مائده زارعي از همدان سوم شدند.
در اين وزن 29 كاراته كا به ميدان رفتند.

در وزن 47- كيلوگرم: مليكا اسدي از فارس به مربی گری نجمه رضایی  اول شد. سيده مهديه سيپورشكتايي از مازندران در مكان دوم قرار گرفت. الهه حاجي احمدي از كردستان و آيدا طاهري از زنجان مشتركاً عنوان سومي را كسب كردند.
در اين وزن 28 نفر با هم مبارزه كردند.

در وزن 52- كيلوگرم: فرناز پورغلامي از گيلان اول شد. زينب بازدارپرشكوهي از قزوين در جاي دوم ايستاد. هانيه رشيديان از لرستان و بشرا ايماني از مازندران سوم شدند.
در اين وزن 25 شركت كننده حضور داشت.

در وزن 52+ كيلوگرم: هانا حسين پور از مازندران عنوان نخست را كسب كرد. هليا احمدي از آذربايجان شرقي دوم شد. الينا صفاجو از سمنان و آناهيتا عبدالملكي از هرمزگان سوم مشترك شدند.
در اين وزن 23 نفر حضور داشتند.

51 داور قضاوت اين مسابقات را بر عهده داشتند.

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید