مصاحبه با نوید محمدی قهرمان تاریخ ساز کاراته فارس

اخبار هیات
تنظیمات متن

 لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید؟ به نام خدا نوید محمدی هستم از شیراز کاراته کا (رشته کومیته)، من در یک خانواده ورزشی متولد شده ام که پیش از من محمد رضا محمدی عمویم قهرمان جهان و آسیا بود و پدرم محمد هادی محمدی در اردو های تیم ملی حضور داشت اند که حمایت‌های این دو عزیز در کنار عموهای دیگرم محمد مهدی محمدی که از داوران برجسته کاراته استان می باشد به طور مستمر به این ورزش ادامه دادم و رهنود های این بزرگواران همواره چراغ راهم بوده است.

 کاراته را از چه سنی و زیر نظر چه کسی شروع کرید؟ ورزش کاراته را از سال 86 زیر نظر پدرم محمد هادی محمدی اغاز کردم و از سال 1393 به صورت مستمر در ارود های تیم ملی حاضر بوده ام.

 از عناوین کسب شده تان برای مخاطبان ما بگویید؟

مدال طلای نوجوانان آسیا

مدال نقره جوانان آسیا

مدال طلای کاپ آزاد جهانی رومانی

مدال نقره جوانان جهان و کسب سهمیه المپیک

2 مدال طلای مسابقات بین الملی کاپ ایران زمین

یک طلا و یک نقره و یک برنز مسابقات بین الملی ارومیه

2 طلا 1 نقره و یک برنز رقابت‌های قهرمانی کشور

و اما کسب سهمیه المپیک آرژانیتین که آخرین عنوان فعلی من هست.

 از برنامه های خودتان در کسب سهمیه ارزشمند المپیک جوانان بوینس آیرس برای ما بگویید؟

برای کسب سهمیه المپیک بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته از دو سال قبل شروع به هدف گذاری کردم که به صورت مستمر از 8 ماه قبل با حضور در اردو های تیم ملی تمرینات خود را زیر نظر مهران بهنام فر و رضا عزیزی ادامه دادم و خدا را شاکرم پس از حضور در رقابت های کسب سهمیه توانستم به این افتخار دست یابم.

در طول این مدت بر اساس اهدافی که از قبل تعیین کرده ام رسیدن به مسابقات مهم و معتبر المپیک هدف اولم بوده اما هنوز رقابت برای کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال مسابقات المپیک مانده و خوب میدانم که در سایه آرامش و تلاش باید به هدفم که کسب مدال طلای المپیک جوانان است برسم.

در خصوص مشکلات پیرامون این راه بگویید؟ در خصوص مشکلات باید بگویم در درجه اول اینکه مشکلات در راه رسیدن به شرایط ایده ال همیشه وجود دارد و همه ما باید در جهت رسیدن به اهداف تلاش کنیم و مشکلات و تهدید ها را به فرصت تبدیل کنیم و در درجه دوم اینکه پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی اسیا متاسفانه به خاطر وجود مشکلات مالی در هیات، مجموعه هیات کاراته نتوانست آنطور که باید در کنارم باشد اما خوشبخاتنه با برگزاری مجمع هیات کاراته و انتخاب جناب اقای مبارکی به عنوان ریاست هیات، ایشان از هیچ گونه حمایتی دریغ نکرد و هر کجا که لازم بود چتر حمایت خود را بر سر م گستراند و باعث شد با آرامش به هدفم فکر کنم که از این بابت هم تشکر ویژه از ایشان و مجموعه شان دارم و بسیار سپاسگذارم.

 و اما کلام آخر توصیه تان به نسل جوان چیست :در خصوص توصیه ام نیز باید بگویم در مدت پنج سال که به عضویت تیم ملی در امده ام همواره این را از مربیان تیم ملی، پدر و عمویم آموخته ام که با برنامه ریزی و تلاش و پشتکار در کنار توکل به خداوند میتوان به هر هدفی دست یافت و در پایان جا دارد از حمایت‌های پدرم و خوانواده ام که دلسوزانه کنارم بودند و مربیان تیم ملی که پیگیر تمرینات مستمر و منظم من بودند وهمچنین مسئولین هیات کاراته استان فارس و شهرستان شیراز و سایر مسئولین اداره ورزش و جوانان و سایر مدیران باشگاه‌های صبا و مردآس و جناب آقای بهرامی نژاد مدیر هنرستان تربیت‌بدنی علوم ورزش صمیمانه تشکر می‌کنم و امیدوارم با کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال در رقابت‌های المپیک آرژانتین پاسخگوی حمایت و محبت تمامی عزیزان باشم.

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید