علی رضایی: بالاترین کار فرهنگی، آموزش کنترل نفس است

علی رضایی: بالاترین کار فرهنگی، آموزش کنترل نفس است

اخبار هیات
تنظیمات متن

علی رضایی معاونت فرهنگی و امور جوانان فارس: بالاترین کار فرهنگی، آموزش کنترل نفس است.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، در دیدار رئیس هیات کاراته استان فارس با علی رضایی معاونت فرهنگی و امور جوانان استان فارس و ابوذر هاشمی نیا مشاور امور فرهنگی و جوانان مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، راهکارهای ترویج اخلاق محوری و مرام پهلوانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این دیدار، علی رضایی از کاراته به عنوان یکی از فرهنگی ترین هیات ها سخن به میان آورد و بالاترین کار فرهنگی را آموزش کنترل نفس و اخلاق مداری و آموزش مرام پهلوانی دانست. رضایی در ادامه با مطرح کردن آموزش باشگاهی اصول و فلسفه کاراته، این راهکار را لازمه فرهنگسازی اخلاق محوری در جامعه کاراته دانست.
هاشمی نیا نیز با بیان تاثیرات مثبت ورزش کاراته بر روح و جسم افراد جامعه، خود را یک کاراته کا معرفی کرد و اصول کاراته را اوج مرام پهلوانی دانست.
در ادامه، احمد مبارکی با عنوان برنامه ریزی طرح آموزش باشگاهی اصول کاراته از قبل، به نحوه اجرای آن پرداخت و مدرسین این کلاس ها را مو سپیدکرده های ورزش کاراته دانست. با بیان این مطلب، مبارکی پیشکسوتان را راهنما و چراغ کاراته دانست. در ادامه، با ارائه پیشنهاد نوشته شدن کتابچه کنترل خشم و توزیع آن بین افراد جامعه، تاثیرات مثبت این رویداد بررسی و با موافقت معاونت فرهنگی و امور جوانان فارس قرار گرفت.
سپس مبارکی در مورد برگزاری مسابقات قرآن به میزبانی هیات کاراته فارس برای ورزشکاران رشته کاراته در ماه مبارک رمضان سخن به میان آورد و با حمایت حاضرین مواجه شد. این مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل و حفظ  به مناسبت ماه نزول و بهار قرآن ماه مبارک رمضان در تاریخ 21 خرداد ماه برگزار می گردد.

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید