ساخت خانه کاراته فارس طبق برنامه پیش می رود

ساخت خانه کاراته فارس طبق برنامه پیش می رود

اخبار هیات
تنظیمات متن

سرپرست هیات کاراته استان فارس گفت: ساخت خانه کاراته فارس طبق برنامه پیش می رود.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس محمد جواد شلتوک کار ضمن بیان اینکه با بهره برداری از خانه کاراته بسیاری از چالش های پیش روی این ورزش در استان فارس مترفع می شود افزود: با راه اندازی این مکان برنامه ریزی و سیاست گذاری و پیشبرد امور ورزشی به هر دو حوزه همگانی و قهرمانی در رشته کاراته راحت تر و در عین حال علمی تر از گذشته خواهد شد.
وی با اشاره به حضور جاوید بهمن جاه درترکیب تیم ملی کاراته جهت اعزام به مسابقات جهانی اسپانیا افزود:وجود مکانی اختصاصی برای ورزش کاراته در مجموعه ورزشی پایگاه قهرمانی باعث شد تا این ملی پوش بدون دغدغه همراه با مربی خود به تمرینات آماده سازی خود بپردازد.
سرپرست هیات کاراته استان فارس توسعه ورزش کاراته در بخش بانوان را یکی دیگر از مزایای ساخت خانه کاراته عنوان کرد و افزود:اعتقاد ما براین است که حضور زنان سالم در زمینه های جسمی و روحی در بوجود آوردن جامعه ای سالم تاثیرگذار است که این امر با فعالیت ورزشی بانوان و توجه به زیرساخت های مورد نیاز آنان امکان پذیرخواهد بود.
شلتوک کار ادامه داد:دراختیارقرارگرفتن مکانی کاملا اختصاصی در یک مجموعه کامل ورزشی می تواندبرنامه های توسعه محور درحوزه بانوان را با سرعت و شتاب بیشتری پیش برد.
وی با بیان اینکه ورزش تنها راه سرمایه گذاری در جلوگیری از ناهنجاری هاست افزود:دولت با درک صحیح ازاین حقیقت توجه ویژه ای به توسعه زیر ساخت های ورزش دارد و در همین راستا و با حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان استان امیدواریم تا هفته دولت سال آینده شاهد به بهره برداری رسیدن خانه کاراته فارس باشیم.
شلتوک کار دربخش دیگری از صحبت هایش به حضور سه تن از مربیان کاراته فارس در کادر تیم های ملی اشاره کرد و افزود: ورزش محیطی برای بروزاتحاد و همدلی است وبه جرات می توان گفت که این محیط تنها جایی است که درآن غریبه و آشنا معنا و مفهومی ندارد.
سرپرست هیات کاراته استان فارس با بیان اینکه درحال حاضر لیلا بهرامی ،محراب زارع و مسعود زارع به ترتیب به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان بانوان،مربی تیم ملی سبک های آزاد و مربی تیم ملی کاتای کشورمان در حال فعالیت هستند افزود:این تنها بخشی از ظرفیت های کاراته فارس است که می توان با برنامه ریزی دقیق و افزایش سطح وفاق و همدلی در استان این موفقیت ها رابیش از پیش توسعه داد.
گفتنی است خانه کاراته فارس در مجموعه ورزشی پارس در حال احداث است. این مجموعه ورزشی ۴۵ هکتاری علاوه بر زمین چمن استاندارد طبیعی، دارای سیستم مدرن گرمایش از کف، پیست تارتان ۸ خطه، دکل های روشنایی ۱۲۰۰ لوکس و اسکوربردی به مساحت ۱۰۴ مترمربع است که خانه کاراته استان در ضلع جنوبی آن و درمقابل ورودی قسمت وی آی پی این ورزشگاه احداث می شود.
از دیگر امکانات این ورزشگاه می توان به سونای خشک و جکوزی، ساختمان اداری، پارکینگ و ... اشاره کرد.

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید