درخشش علیرضا شیر صفت نماینده کاراته استان فارس در لیگ جهانی چین

اخبار هیات
تنظیمات متن

5 نماينده كاراته كشورمان در دو بخش مردان و بانوان فردا براي كسب مدال برنز به ميدان خواهند رفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، در آخرين مرحله ليگ جهاني كاراته وان سري آ چين كه از روز گذشته آغاز شده است، در وزن منهاي 67 كيلوگرم، امیر مهدی‌زاده در نخستین حضور خود در اين وزن، دور نخست با نتیجه 11 بر 5 فرانچسکو دی اونو فریو از ایتالیا گذشت. او در دوم نیز یک بر صفر مقابل بوران براک از کرواسی پیروز شد.
مهدي زاده در سومين مبارزه پس از تساوي صفر بر صفر در مقابل وینیسیوس فیگوئرا از برزیل با راي داوران بازنده تاتامي شد.

در همين وزن محمد شهریاری پس از برتری 8 بر صفر مقابل تينگ تاي چانگ نماینده چین تایپه در دور دوم نیز یک بر صفر از سد کنسه میاموتو از ژاپن گذشت. نماینده کاراته کشورمان در دیدار سوم نیز پس از تساوی یک بر یک مقابل بارني جيل از نیوزیلند برنده شد.
شهریاری در دور چهارم نیز یک بر صفر از سد برایان هیلارد از آمریکا گذشت و در دور پنجم با همین نتیجه مغلوب وینیسیوس فیگوئرا از برزیل شد.

علیرضا شيرصفت ديگر نماينده اين وزن ابتدا 8 بر صفر مقابل دانيل ماكسنس کاراته‌کای فرانسوی پیروز شد.
دور دوم 6 بر صفر از چانگ شين چنگ از چین تایپه را برد. او در دور سوم نیز مقابل جيسه روسیلو از بلژیک يك بر صفر به برتري رسيد.
سپس مقابل فهد الختامی از عربستان به برتری سه بر یک دست یافت.
شیرصفت در دور پنجم نیز مقابل ايكبوجان اوزاکوف از ازبكستان 3 بر 2 برنده شد و در نیمه‌نهایی با نتیجه 4 بر یک مقابل وینیسیوس فیگوئرا از برزیل شکست خورد تا به دیدار رده‌بندی راه یابد و در مجموع در جایگاه چهارم این دوره از مسابقات قرار گرفت و از کسب مدال باز ماند.

مهدي زاده، شهریاری و شيرصفت با توجه به راهيابي نماینده برزیل به فينال، به جدول شانس مجدد راه یافتند و فردا براي كسب مدال برنز به ميدان مي روند.

در وزن 50- کیلوگرم بانوان سحر شیروانی در اولين مبارزه با نتيجه يك بر صفر مغلوب گلشن دمرتورك از تركيه شد و با توجه به راهيابي كاراته كا تركيه اي به فينال، شيرواني هم به جدول شانس مجدد راه يافت.

در وزن 68+ كيلوگرم هم شبنم واحدي ابتدا يون لين زي از چين تايپه را 2 بر يك برد. سپس 2 بر يك ييلديز آراس از تركيه را مغلوب كرد. در مبارزه سوم با نتيجه 2 بر صفر از سد زوزانا كوبالوا از اسلواكي گذشت.
واحدي در مبارزه چهارم به مصاف اينه گاتزيالدو دارنده عنوان قهرماني جهان از يونان رفت و 10 بر صفر شكست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید