حضور مربيان حداقل در يك دوره دانش افزايي اجباري است

اخبار هیات
تنظیمات متن

مزارعي گفت: كارگاهاي آموزشي با 7 سرفصل براي تمام سبكها و استانها در طول سال برگزار مي شود.

امين مزارعي در گفت و گو با سايت فدراسيون كاراته اظهار داشت: با توجه به المپيكي شدن كاراته و اهميت بحث آموزش و نيز برنامه گسترده فدراسيون در اين زمينه، دوره هاي دانش افزايي از سال گذشته آغاز شده تا مربيان با دانش روز دنيا آشنا شوند و مشكلات فني را در باشگاهها مرتفع كنيم.
وي افزود: حضور تمام مربيان در اين دوره ها حداقل سالي يكبار اجباري است و در صورت شركت نكردن، مربيان نمي توانند در كلاس هاي ارتقاء شركت كنند.
مزارعي گفت: از نيمه دوم سال 96 برگزاري دوره هاي آموزشي در دستور كار قرار گرفت كه تا پايان سال 6 دوره برگزار شد و امسال هم از ابتداي سال جاري چند دوره در استانهاي مختلف برگزار شده كه آخرين آن پنجشنبه 15 شهريور ماه در استان فارس بوده است.
وي با اشاره به اينكه استقبال خوبي از دوره دانش افزايي شيراز شد، ادامه داد: 350 مربي از استانهاي فارس، بوشهر و كهگيلويه و بويراحمد در اين دوره شركت داشتند و اميدواريم بتوانيم با اطلاع رساني به موقع و اهميت شركت در دوره ها استقبال از اين كلاسها افزايش يابد.
دبير كميته آموزش گفت: جمعه 23 شهريور ماه نيز يك دوره دانش افزايي در منطقه يك كه شامل استانهاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي مي شود، برگزار خواهد شد.
وي در مورد سرفصل هاي تئوري و عملي دوره هاي دانش افزايي مربيان گفت: فاكتورهاي آمادگي جسماني در كاراته و نحوه توسعه آنها و اصول تمرينات بدني در كاراته سرفصل هاي بخش تئوري هستد و سرفصل هاي ديگري نيزكه در كاراته كاربردي است قطعاً اضافه خواهد شد.
مزارعي افزود: در بخش عملي در كاراته كنترلي(كاتا و كوميته) و سبكهاي آزاد با استفاده از مربيان تيم ملي ضرورياتي كه نياز امروز كاراته است به مربيان آموزش داده مي شود.
وي گفت: برنامه هاي آموزشي با تعامل خوب كميته مربيان و كميته آموزش سبكهاي آزاد برگزار مي شود و بنا داريم كارگاههاي آموزشي را راه اندازي كنيم كه 7 سرفصل براي آن پيش بيني شده است و تمام سبكها و استانها مي توانند اين كارگاهها را برگزار كنند كه در زمينه فني، عملي و اطلاع رساني كميته آموزش از آن حمايت خواهد كرد.

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید