در پايان برگزاري مرحله اول ليگ كاراته وان دختران ايران، استانهاي اصفهان، فارس و مازندران صدر جدول رده هاي مختلف سني را در اختيار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، پس از برگزاري مرحله اول ليگ كاراته وان دختران ايران،   
در رده نوجوانان تيم فارس با يك طلا، يك نقره و 2برنز در مكان نخست قرار گرفت.

رده بندي 4 رده سني را بدين ترتيب است: 

رده سني نوجوانان /
1. فارس 1طلا- 1نقره - 2برنز
2. گیلان 1طلا - 1 برنز
3.کرمان 1طلا- 1 برنز
4. قزوین، همدان 1 طلا
5. مازندران 3 نقره -3 برنز
6. کرمانشاه 1 نقره
7. اصفهان، سیستان وبلوچستان، خوزستان، لرستان 1برنز


رده سني امید/ 
1. مازندران 3طلا- 3برنز
2. تهران 2طلا- 3نقره- 1برنز
3. فارس 1طلا- 1نقره - 1برنز

در روز پایانی لیگ کاراته وان ایران رقابتهای اوزان باقی مانده جوانان و رده سنی امید برگزار شد تا نفرات برتر اوزان مختلف این ۲ رده سنی معرفی شوند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در سومین و آخرین روز از مرحله اول لیگ کاراته وان ایران، امروز نمایندگان رده سنی امید و ۳ وزن باقی مانده جوانان در سالن شهید افراسیابی تهران به روی تاتامی رفتند و نتایج ذیل کسب شد:


رده سني جوانان/

وزن ۷۶- کیلوگرم: ۱. کامران بصیری(مرکزی) ۲. علی توکلی(تهران) ۳. سید طاها حسینی(مازندران) واشکان اله دادی(فارس)

رده سني امید/

وزن ۷۵- کیلوگرم: ۱. علیرضا حیدری(مرکزی) ۲. علیرضا رضایی(فارس) ۳. مهدی شهگل(همدان) و ایمان برزعلی(گلستان)

 به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل ازنماینده سبک شیتوریو ایران در استان فارس از برگزاری استاژ یک روزه کاتا ویژه بانوان سبک در شهرستان شیراز خبرداد. محمدجواد شلتوک کار با بیان اینکه این استاژ با تدریس نجفعلی مقدم مربی اسبق تیم‌های ملی جوانان، امید و بزرگسالان کشورمان برگزار شد، افزود:در این استاژ هنرجویان بانوی سبک شیتوریو ایران شهرستان شیراز چند کاتای پیشرفته سبک از جمله کاتای سوپارین پی را بازآموزی و نکات فنی این کاتارا از مقدم آموختند.
وی با این توضیح که کاتا به مجموعه حرکات کاملی که به طور دقیق انجام می‌شود و نمایش تکنیک ها و حرکات واقعی مربوط به سبک است گفته می شود، افزود:کاتا برای نمایش توازن و ظرافت حرکات یک کاراته‌کا طرح ریزی می شود. نماینده سبک شیتوریو ایران کاتای سوپارین پی را یکی از زیباترین کاتاهای کاراته عنوان کرد و افزود:کاتا یکی از ارکان مهم کاراته است که دستیابی به معنای روانی و فکری یک مبارزه صحیح و تمرکز فکر و تقویت مفاصل و ماهیچه برای بیشترین کارایی فیزیکی کاراته‌کا و پرورش انعکاس های سریع حرکتی و افزایش توانایی‌های واکنش لحظه ای در فرمان دفاع از خود را به هنرجو نشان می‌دهد.
شلتوک کار با تقدیر از طاهره اوجی نماینده بانوان سبک شیتوریو ایران در شهرستان شیراز گفت:این استاژ با برنامه‌ریزی و هماهنگی این مربی بادانش و جوان و حضور تعدادی از هنرجویان رده‌بالای سبک در شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از روابط عمومی سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته استان فارس، مسابقات قهرمانی کشور سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته ایران به میزبانی استان البرز برگزار گردید. این مسابقات در رده آقایان و بانوان و در بخش های کاتای انفرادی، کاتای تیمی و کومیته انفرادی با حضور ورزشکارانی استان های فارس، تهران، البرز، گیلان، قزوین، زنجان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی، لرستان، و چهار محال و بختیاری برگزار گردید. در مجموع مدال های کسب شده و رنکینگ استان های برتر، تیم فارس چهره برتر مسابقات بود و به مقام قهرمانی دست یافت، قزوین نائب قهرمان شد و البرز در جایگاه سوم قرار گرفت.
در این دوره از مسابقات، کاراته کاهای فارس در بخش های کاتای انفرادی و کومیته انفرادی موفق به کسب 14 مدال طلا، 10 مدال نقره و 12 مدال برنز شدند.

در پايان برگزاري اولين مرحله ليگ كاراته وان ايران كه طي 3 روز در سالن شهيد افراسيابي برگزار شد، تيم هاي قم، تهران، گيلان و مركزي عنوان قهرماني رده سني مختلف را بدست آوردند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، اولين مرحله ليگ كاراته وان ايران طي روزهاي جمعه تا يكشنبه(21 تا 23 تيرماه) در سالن شهيد افراسيابي تهران برگزار شد و در رده نونهالان تيم قم با 2 طلا و يك نقره به عنوان قهرماني رسيد. در رده نوجوانان تيم تهران با 3طلا ، يك نقره و 2برنز بر سكوي اولي ايستاد. در رده جوانان عنوان نخست را دو تيم تهران و گيلان با 2 طلا، يك نقره و 2 برنز از آن خود كردند و در رده سني اميد تيم مركزي با 2 طلا بالاتر از ساير تيم ها برجايگاه اولي تكيه زد.

رده بندي تيم ها در رده هاي مختلف سني را به تفكيك به شرح ذيل است:
رده سني نونهالان/
1. قم با 2 طلا - 1نقره
2. یزد با 2طلا
3. البرز با 1طلا- 1نقره - 1برنز
4. تهران با 1طلا - 6برنز
5. لرستان 1طلا- 1برنز
6. آذربایجان شرقی 1طلا
7. مازندران 2نقره
8. کرمان 1نقره- 3 برنز
9. گیلان، زنجان، قزوین 1 نقره
10. مرکزی، فارس ،همدان،کهکیلویه و بویراحمد، گلستان 1برنز

رده سني نوجوانان /
1. تهران 3طلا - 1نقره- 2برنز
2. کرمان 1طلا - 2 برنز
3. گلستان 1طلا- 1 برنز
4. البرز 1 طلا
5. قم 1طلا
6. مازندران 3نقره
7. کرمانشاه ، ایلام ، زنجان 1نقره - 1برنز
8. لرستان، گیلان 2 برنز
9. فارس، یزد 1برنز

رده سني جوانان/ 
1. تهران ، گیلان 2 طلا- 1نقره - 2 برنز 
2. قزوین ،مرکزی ، گلستان 1طلا
3. فارس 2نقره- 1برنز
4. مازندران 1نقره - 2برنز
5. آذربایجان غربی 1نقره- 1برنز
6. آذربایجان شرقی 1نقره
7. کرمان 3برنز
8. کردستان، کرمانشاه، البرز 1برنز

رده سني امید
1. مرکزی 2طلا
2. قم 1طلا 2نقره - 2برنز
3. مازندران 1طلا - 2برنز
4. کهکیلویه و بویراحمد،گیلان، آذربایجان غربی 1طلا 
5. البرز 2نقره - 2برنز
6. فارس 1نقره - 1برنز
7. لرستان،کرمان 1نقره
8. تهران ،همدان 2برنز
9. آذربایجان شرقی ، اصفهان ، گلستان 1برنز

قهرمانان روز نخست ليگ كاراته وان ايران استان فارس در دو بخش نونهالان، كاتا و پاراكاراته معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، اولين مرحله ليگ كاراته وان ايران از روز جمعه 21 تيرماه در سالن شهيد افراسيابي تهران آغاز شد و در روز نخست كاراته كاهاي رده سني نونهالان، كاتاروهاي تمام رده هاي سني و پاراكاراته اي ها به ميدان رفتند كه نتايج ذيل توسط قهرمانان پسر استان فارس بدست آمد:

در كاتاي انفرادي/
در رده سني نوجوانان: ۱.متین محمدی یکتا از قم ۲. سینا احمدیان از تهران ۳.محمدحسین علامی از بوشهر و سید حسین موذنی از فارس

در رده سني اميد:۱. سید مجید وکیلی (قم) ۲. مهدی رضایی (کرمان) ۳. امیرحسین کرمی قزلجه(آذربایجان) و۳. پوریا همایون (فارس)


کاتای تیمی نونهالان: ۱. تیم آذربایجان شرقی ۲. میرعماد ساری ۳. مرودشت و مس کرمان(ب)
کاتا تيمي جوانان: ۱. تیم مقدم ۲. تیم آکادمی معین آستانه اشرفیه ۳. تیم ‌کِرست گیلان و تیم بانه

پارا کاراته : ۱. فرزاد صفری از آذربايجاان شرقي با ۲۴.۶ امتياز ۲. محمدرضا بقایی از فارس با ۲۴.۲ امتياز ۳. حافظ حافظی کیا از تهران با ۲۴.۲ امتيازو ۳. ابوالفضل چهرقانی از تهران با ۲۳.۶ امتياز

امروز مسؤلین آکادمی کاراته کشور عمان در محل دفتر هیات کاراته استان حضور یافتن و با احمد مبارکی رئیس هیات کاراته استان دیدار و گفتگو نمودند احمد مبارکی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به تبادل ارتباطات کاراته عمان و استان فارس اشاره کرد و رایزنی هایی در این خصوص انجام گرفت که با استقبال مسؤلین آکادمی کاراته کشور عمان انجامید در این دیدار عبدالکريم نجات پیشکسوت کاراته استان و محمد علی زارع مربی تیم عمان و همچنین علیرضا رشید قامت دبیر هیات کاراته و مسعود ذیگلری مشاور عالی رئیس هیات حضور داشتند

در این دیدار مسئولین عمانی ضمن ابراز خرسندی در رابطه با استفاده از تجربیات کاراته استان فارس، بر این نکته اذعان داشتند که کاراته فارس با توجه به قدمت و سطح فنی موجود بسیار جایگاه والایی دارد و میتواند الگوی بسیار خوبی در زمینه فعالیتها و ساختار اداری و بازیکن سازی و قهرمان پروری برای کاراته عمان باشد و به همین دلیل خواستار همکاری هرچه بیشتر و با هیات کاراته فارس و استفاده بیشتر از تجربیات مربیان و بازیکنان این استان شدند .لذت طی مذاکراتی که صورت گرفت حاج محمد علی زارع بعنوان رابط بین هیات کاراته فارس و انجمن کاراته کشور عمان جهت ایجاد همکاری‌های هر چه بیشتر معرفی گردید.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید