اخبار مهم

 به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل ازنماینده سبک شیتوریو ایران در استان فارس از برگزاری استاژ یک روزه کاتا ویژه بانوان سبک در شهرستان شیراز خبرداد. محمدجواد شلتوک کار با بیان اینکه این استاژ با تدریس نجفعلی مقدم مربی اسبق تیم‌های ملی جوانان، امید و بزرگسالان کشورمان برگزار شد، افزود:در این استاژ هنرجویان بانوی سبک شیتوریو ایران شهرستان شیراز چند کاتای پیشرفته سبک از جمله کاتای سوپارین پی را بازآموزی و نکات فنی این کاتارا از مقدم آموختند.
وی با این توضیح که کاتا به مجموعه حرکات کاملی که به طور دقیق انجام می‌شود و نمایش تکنیک ها و حرکات واقعی مربوط به سبک است گفته می شود، افزود:کاتا برای نمایش توازن و ظرافت حرکات یک کاراته‌کا طرح ریزی می شود. نماینده سبک شیتوریو ایران کاتای سوپارین پی را یکی از زیباترین کاتاهای کاراته عنوان کرد و افزود:کاتا یکی از ارکان مهم کاراته است که دستیابی به معنای روانی و فکری یک مبارزه صحیح و تمرکز فکر و تقویت مفاصل و ماهیچه برای بیشترین کارایی فیزیکی کاراته‌کا و پرورش انعکاس های سریع حرکتی و افزایش توانایی‌های واکنش لحظه ای در فرمان دفاع از خود را به هنرجو نشان می‌دهد.
شلتوک کار با تقدیر از طاهره اوجی نماینده بانوان سبک شیتوریو ایران در شهرستان شیراز گفت:این استاژ با برنامه‌ریزی و هماهنگی این مربی بادانش و جوان و حضور تعدادی از هنرجویان رده‌بالای سبک در شهر شیراز برگزار شد.

قهرمانان روز نخست ليگ كاراته وان ايران استان فارس در دو بخش نونهالان، كاتا و پاراكاراته معرفي شدند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، اولين مرحله ليگ كاراته وان ايران از روز جمعه 21 تيرماه در سالن شهيد افراسيابي تهران آغاز شد و در روز نخست كاراته كاهاي رده سني نونهالان، كاتاروهاي تمام رده هاي سني و پاراكاراته اي ها به ميدان رفتند كه نتايج ذيل توسط قهرمانان پسر استان فارس بدست آمد:

در كاتاي انفرادي/
در رده سني نوجوانان: ۱.متین محمدی یکتا از قم ۲. سینا احمدیان از تهران ۳.محمدحسین علامی از بوشهر و سید حسین موذنی از فارس

در رده سني اميد:۱. سید مجید وکیلی (قم) ۲. مهدی رضایی (کرمان) ۳. امیرحسین کرمی قزلجه(آذربایجان) و۳. پوریا همایون (فارس)


کاتای تیمی نونهالان: ۱. تیم آذربایجان شرقی ۲. میرعماد ساری ۳. مرودشت و مس کرمان(ب)
کاتا تيمي جوانان: ۱. تیم مقدم ۲. تیم آکادمی معین آستانه اشرفیه ۳. تیم ‌کِرست گیلان و تیم بانه

پارا کاراته : ۱. فرزاد صفری از آذربايجاان شرقي با ۲۴.۶ امتياز ۲. محمدرضا بقایی از فارس با ۲۴.۲ امتياز ۳. حافظ حافظی کیا از تهران با ۲۴.۲ امتيازو ۳. ابوالفضل چهرقانی از تهران با ۲۳.۶ امتياز

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از روابط عمومی سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته استان فارس، مسابقات قهرمانی کشور سبک شوتوکان ریوبوکای کاراته ایران به میزبانی استان البرز برگزار گردید. این مسابقات در رده آقایان و بانوان و در بخش های کاتای انفرادی، کاتای تیمی و کومیته انفرادی با حضور ورزشکارانی استان های فارس، تهران، البرز، گیلان، قزوین، زنجان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، مرکزی، لرستان، و چهار محال و بختیاری برگزار گردید. در مجموع مدال های کسب شده و رنکینگ استان های برتر، تیم فارس چهره برتر مسابقات بود و به مقام قهرمانی دست یافت، قزوین نائب قهرمان شد و البرز در جایگاه سوم قرار گرفت.
در این دوره از مسابقات، کاراته کاهای فارس در بخش های کاتای انفرادی و کومیته انفرادی موفق به کسب 14 مدال طلا، 10 مدال نقره و 12 مدال برنز شدند.

تبلیغات
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید