اخبار کاراته

نوید محمدی قهرمان شایسته وزن ۷۶+ کیلوگرم جوانان آسیا آخرین نماینده  کشورمان است که در دومین روز بازیهای المپیک کاراته به میدان خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از  "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" "نوید محمدی" نماینده شایسته کشورمان برای راهیابی به المپیک در نخستین گام در پیکارهای آسیایی ۲۰۱۸ به میزبانی ژاپن به میدان رفت.

محمدی ابتدا "علی اسماعیل" دارنده برنز  نوجوانان آسیا را شکست داد و سپس مقابل نماینده سریلانکا و ازبکستان به برتری رسید اما در فینال  نتیجه را به "عمر العظمی" دارنده نقره نوجوانان جهان و طلا کاراته وان کرواسی ۲۰۱۷ از عربستان واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

دارنده طلا نوجوانان آسیا پس از حضور در لیگ جهانی کاراته وان بلغارستان، در رقابت های کسب سهمیه المپیک کرواسی به روی تاتامی رفت.

محمدی گرچه در روز نخست با قانون سنشو  نتیجه را به نماینده مصر واگذار کرد اما در روز دوم با ارائه نمایشی بی نظیر پس از پیروزی مقابل حریفانی از کلمبیا، عربستان(برنز آسیا و طلا کاراته وان کرواسی)، مونته نگرو (برنز کاراته وان کرواسی) و نروژ (برنز نوجوانان در لیگ کاراته وان کرواسی) برای راهیابی به فینال و کسب جواز حضور در المپیک به مصاف "ادوارد کرر" رفت که پیش از رسیدن به نیمه نهایی نماینده مصر را با قانون سنشو شکست داده بود، نوید با نتیجه ۶ بر ۳ این حریف انگلیسی را مغلوب کرد تا سهمیه ورود به بازیهای المپیک در این وزن به نام وی ثبت شود، محمدی در فینال مقابل "نبیل اک چابی" نایب قهرمان جهان و دارنده نقره لیگ جهانی کاراته وان بلغارستان نتیجه را با قانون سنشو واگذار کرد و نایب قهرمان رقابت های کسب سهمیه المپیک به میزبانی کرواسی شد.

رقیبان محمدی در این وزن:

"انیس بولت" دارنده برنز جوانان جهان و  اروپا از ترکیه با کسب سهمیه از طریق رنکینگ

"توماس کاسا" نایب قهرمان اروپا ۲۰۱۸ و دارنده نقره کاراته وان بلغارستان ۲۰۱۸ از اسلواکی با کسب سهمیه از طریق رنکینگ

"کیسی ساکایاما" قهرمان آسیا و دارنده نقره لیگ جهانی بلغارستان در سال ۲۰۱۷ و برنز جوانان آسیا ۲۰۱۷ با کسب سهمیه از طریق فاز یک مسابقات کسب سهمیه کرواسی

"روبرت آواکیموف" دارنده عنوان قهرمانی و نایب قهرمانی نوجوانان اروپا و برنز لیگ جهانی بلغارستان از روسیه با کسب سهمیه از طریق فاز اول مسابقات کسب سهمیه کرواسی

"نبیل اک چابی" دارنده نقره جوانان جهان ۲۰۱۷ و برنز جوانان کاراته وان بلغارستان ۲۰۱۸ از مراکش با کسب سهمیه از طریق فاز دو مسابقات کسب سهمیه کرواسی

"رائو کاوا جفریس" دارنده ۲ طلا نوجوانان و جوانان اروپا از نیوزلند با کسب سهمیه از طریق قهرمانان قاره ای

"سیان مک کارتی کرآن" نایب قهرمان جوانان اروپا ۲۰۱۸ از ایرلند با کسب سهمیه از طریق کسب سهمیه مجدد

محمدی در این وزن ابتدا از ساعت ۱۱:۱۰  روز پنج شنبه ۲۶ مهر در گروهی ۴ نفره با سه کاراته کایی که با وی در یک گروه قرار خواهند گرفت به مبارزه می پردازد تا دو نفر نخست به مرحله پایانی راه یابند در مرحله پایانی نفر نخست هر گروه به مصاف نفر دوم گروه دیگر می رود تا برنده ها راهی فینال شوند، دو کاراته کایی که نتیجه را واگذار کردند نیز مدال برنز را به گردن خواهند انداخت.

در مرحله نخست در هیچ رقابتی هانتی تکلیف برنده را مشخص نمی کند و دو نفر نخستی که بیشترین امتیاز را کسب کنند، راهی مرحله پایانی خواهند شد.

مطابق اعلام فدراسیون جهانی در مرحله اول هر برد ۲ امتیاز و تساوی ۱ امتیاز خواهد داشت و برای باخت امتیازی منظور نمی شود.

هفته سوم لیگ کومیته آینده سازان دختران با حضور ۱۶ تیم صعود کننده پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سایت فدراسیون کاراته, هفته سوم لیگ کومیته آینده سازان دختران امروز پنجشنبه ۱۹ مهرماه در سالن شهید کبگانیان تهران برگزار شد و تیم های صدرنشین ۴ گروه مشخص شدند.
نتایج بدست آمده بدین ترتیب است:
گروه یک/
جدول رده بندی: 1- صبا شیراز 2- شیتوریواینوئی ها مازندران

آمنه عشایری، ریحانه فلاحی ، مریم رستگار ، آنیتا مقصودی ، فاطمه عمادی، زهرا سیاوشی، فاطمه ستوده، فاطمه اندایش، الهه صفری ، مبینا موسوی،
یاسمن حسنی، فاطمه شریفی، مائده عظیمی، ریحانه عزیری، هلیا امین زاده ، الهه صفری، فطمه اندایش، فاطمه رنجبر ، آرزو عوض آقایی ، فاطمه حکمت،
مربیان تیم خانمها زهرا اردشیرنژاد ، رضیه اردشیرنژاد، سمانه رنجبر ، مریم شهریاری، فروغ استواری
سرپرستان تیم خانمها فاطمه بهار ، معصومه پرگلشن

گروه دو/
جدول رده بندی: 1- هیئت کاراته قزوین 2- ستارگان پایتخت

گروه سه/
جدول رده بندی: 1- هیئت کاراته کبودر آهنگ 2- نیک نژاد الف

گروه چهار/
جدول رده بندی: 1- باشگاه گرد آفرید 2- ستارگان شمال

برترین های هفته:
مربی برتر:نازنین اردشیرنژاد مربی صبا شیراز
تیم برتر:باشگاه گرد آفرید
بازیکن برتر:هانیه کریمی از تیم شهرداری جوانه صفادشت
تیم اخلاق:صنعت مس رفسنجان

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس جلسه شورای داوران کاراته استان فارس با حضور احمد مبارکی ریاست هیات کاراته استان فارس و علی اکبر خیری پور رئیس کمیته داوران  در دفتر هیات کاراته استان برگزار شد

در خلال این نشست اعضا به بحث و گفتگو پیرامون تغییرات داوری در استاژ ارومیه و همچنین برنامه ریزی جهت رشد و ارتقا دانش فنی و زبان انگلیسی مورد نیاز داوران پرداخته شد و مقرر شد با حمایت هیات کاراته برنامه ریزی جهت آموزش داوران استان از آبان ماه شکل بگیرد و در ادامه با توجه به برگزاری چندین جلسه کمیته داوران و حضور در مسابقات ، استاژ داوری شهر ارومیه نفرات فعال شورای داوران کاراته استان فارس انتخاب شدند  که بدین شرح می باشد

علی اکبر خیری پور ....رئیس کمیته داوران استان فارس .....داور جهانی

نعمت اله عصار.....نائب رئیس کمیته داوران......داور آسیایی

محمد حسن هاشمی.....دبیر کمیته داوران........داور آسیایی

حیدر روزی طلب.....عضو کمیته داوران......داور آسیایی

محمد حسن زاده......عضو کمیته داوران......داور آسیایی

حیدر ایبد......عضو کمیته داوران ......داور آسیایی

محمد مهدی محمدی......عضو کمیته داوران......داور ممتاز ملی

ابراهیم زراعتیان.....عضو کمیته داوران........داور ممتاز ملی

حسن ذیگلری.....عضو کمیته داوران......داور ممتاز ملی

ابراهیم دهقان.......عضو کمیته داوران .....رفری بی

 

 

 

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس در جلسه ای با حضور احمد مبارکی رییس هیات کاراته استان فارس ، مهدی اسلام لو  
 به سمت سرمربی تیم منتخب رده های نوجوانان و جوانان سبک های آزاد کاراته استان فارس منصوب شد 

دومين مرحله اردوي تيم ملي كاراته اميد پسران از روز شنبه 21 مهرماه در سمنان برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، دومين مرحله اردوي تيم ملي كاراته اميد پسران با حضور نفرات ذيل در سمنان تشكيل مي شود:
وزن 60-كيلوگرم: سينا جليليان، ميثم ادهمي، علي مسكيني و مرتضي نعمتي
وزن 67-كيلوگرم: عبداله ولدي، سيدعلي كريمي، عليرضا شيرصفت و راهبريان
وزن 75-كيلوگرم: آرش علينژاد، مهدي شهگل و علي اكبر دستجاني
وزن 84-كيلوگرم: باربد صداقت، اميرحسين حجازی راد
وزن 84+كيلوگرم: مجيد نيكوهمت، مهدي عاشوري، سهراب ياراحمدي

اين اردو تا روز پنجشنبه 26 مهرماه ادامه خواهد داشت.

سازمان ليگ فدراسيون اسامي برترين هاي هفته اول سوپر ليگ و هفته سوم ليگ برتر كاراته را معرفي كرد .

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس به نقل از سايت فدراسيون كاراته، هفته اول سوپر ليگ و هفته سوم ليگ برتر كاراته مردن روز جمعه 13 مهر ماه در سالن غدير تهران برگزار شد و برترين ها معرفي شدند.

بر اساس اعلام سازمان ليگ فدراسيون اسامي برترين ها بدين ترتيب است:
سوپر ليگ:
تيم برتر: رعد پدافند هوايي ارتش
مربي برتر: ابوالفضل پايدار از تيم پاس
بازيكن كوميته برتر: محمد شايگان از شهداي باشگاه انقلاب قم
بازيكن كاتا برتر: جاويد بهمن جاه از تيم هيات كاراته گيلان
تيم اخلاق: دانشگاه آزاد اسلامي

ليگ برتر:
تيم برتر: لوازم خانگي ملت مركزي
مربي برتر: مهدي جعفري از تيم مارال چرم
بازيكن جوانان: ابوالفضل ميرزايي از باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت و عليرضا زند از باشگاه لوازم خانگي ملت مركزي
بازيكن اميد: اميرحسين ضابطي از تيم شهرداري بندرانزلي
تيم اخلاق: لبنيات ارژن شيراز

Advertisement