معاون توسعه ورزش و جوانان فارس: توسعه فرهنگی کاراته از اولویت های کاراته است

محسن سالاری: توسعه فرهنگی کاراته از اولویت های کاراته است.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، طی دیدار احمد مبارکی و علی ظهرابی با محسن سالاری معاون توسعه ورزش و جوانان فارس و میثم عالیشوندی رئیس گروه ورزش قهرمانی استان در مورد مسائل روز کاراته بحث و تبادل نظر شد.
در این دیدار،مبارکی در مورد ایجاد همدلی و اتحاد در کاراته توضیحاتی ارائه کرد. همچنین در این میان در مورد تشکیل شورای فنی جهت حمایت فنی استان و تشکیل تیم های منتخب استان سخن به میان آورد و در ادامه ازنبود خانه کاراته سخن گفت و مشکل اصلی حال حاضر کاراته استان را نداشتن خانه کاراته دانست.
سپس مبارکی به اولین مرحله تعمیر دفتر هیات کاراته استان اشاره کرد.
در ادامه، مبارکی به میزبانی سه مسابقه بین المللی در شیراز اشاره کرد.
علی ظهرابی رئیس سبک شیتوریو شوکوکای یونیون فارس میزبان مسابقات قهرمانی جهان جام حافظ نیز در مورد شرایط این رقابت ها توضیح داد و به شرکت بیش از بیست کشور در این رقابت ها اشاره کرد. ظهرابی با اشاره به تاریخ مسابقات که 18، 19 و 20 مهرماه برگزار می گردد و مصادف با روز بزرگداشت حافظ است، این رویداد را از کامل ترین رویدادهای ورزشی استان در ابعادی چون گردشگری ورزشی و فرهنگی دانست.
در ادامه نیز سالاری با پیگیری خانه کاراته، در همان لحظه اقداماتی جهت در اختیار گذاردن یک سالن به صورت موقت تا راه اندازی خانه کاراته انجام داد.
 معاون توسعه ورزش و جوانان فارس به توسعه فرهنگی کاراته اشاره کرد و آن را از اولویت های کاراته دانست. همچنین به توانایی های بین المللی فارس در راستای میزبانی اشاره کرد و اضافه کرد که در حال حاضر، فارس در رویدادهای خود باید به دنبال آورده برای استان باشد.
سالاری با اشاره به نقش پررنگ هیات کاراته استان، به حمایت از قهرمانان اشاره کرد و خواستار  در دستور کار قرار گرفتن این مساله شد. در ادامه اضافه کرد: احترام به پیشکسوتان را در اوج کارها قرار دهید اما به این مطلب نیز توجه داشته باشید که کاراته نیازمند وقت و انگیزه و تخصص است. وی به جوان گرایی اشاره کرد و افزود: با حفظ حرمت پیشکسوت ها و بزرگترها، به دنبال پوست اندازی در مدیریت ورزشی استان هستم و به حمایت از نمایندگان استان در فدراسیون سخن گفت و خواستار افزایش نمایندگان در ابعاد قهرمانی، مربیگری، داوری و مسئولیتی شد.
در نهایت سالاری به اولویت های ورزش استان اشاره کرد و توسعه فرهنگی کاراته را از اولویت های کاراته دانست.

کشاورز ملی پوش فارس به زودی به کاراته بازمی گردد

محمدحسین کشاورز ملی پوش تحت درمان فارس به زودی به کاراته بازمی گردد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، احمد مبارکی رئیس هیات کاراته استان فارس با همراهی علیرضا برزگر، از محمدحسین کشاورز از قهرمانان استان و عضو تیم ملی کاراته که چندی پیش در تمرینات خود دچار حادثه ورزشی و آسیب دیدگی زانوی پای چپ شده بود، دیدار کرد. در این دیدار،مبارکی ضمن آرزوی بهبود سریع تر کشاورز، اضافه کرد که تمام تلاش خود را جهت رفع دغدغه خاطر قهرمانان فارس به کار خواهد بست. وی افزود: سلامتی بخش مهمی از لازمه های قهرمانی است و در همین راستا، هیات کاراته استان قصد دارد با هیات پزشکی ورزشی فارس تفاهم نامه هایی در راستای تسریع روند اداری و حمایتی و پزشکی قهرمانان به کار بندد.
 خانواده کشاورز نیز در مورد شرایط بدنی این قهرمان و مشکلات پیش روی ورزشکاران سخن به میان آوردند.
 کشاورز نیز با عنوان کردن مشکلات پیش رو، با آگاهی کامل از شرایط خود سخن گفت و اعلام داشت که به زودی به میدان مسابقات و اردوها باز خواهد گشت.
همچنین علیرضا برزگر مربی کشاورز با عنوان کردن مشکلات قهرمانان و ارائه راهکارهای مفید در ابعاد فنی و روحی، دیدار را به اتمام رساند.

رئیس هیات کاراته استان فارس با صدور پیامی درگذشت پدر مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس را تسلیت گفت

احمد مبارکی، رئیس هیات کاراته استان فارس با صدور پیامی درگذشت پدر گرامی آقای حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس  را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، درپیام احمد مبارکی آمده است:

 

هوالباقی

انا لله و انا الیه راجعون

جناب آقای حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس

اینجانب با نهایت تالم و تاثر درگذشت پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌نمایم و از پروردگار مهربان برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای جنابعالی و سایر بازماندگان، صبر جزیل، سلامتی و طول عمر مسئلت دارم.

دیدار مسئولین هیات کاراته فارس و شیراز و اداره ورزش و جوانان شیراز با پیشکسوت کاراته

دیدار مسئولین هیات کاراته فارس و شیراز و اداره ورزش و جوانان شیراز با پیشکسوت کاراته
مسئولین هیات کاراته فارس، شیراز و اداره ورزش و جوانان شیراز از حاج عباس فلاح پیشکسوت کاراته دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، عصر امروز 7 خرداد ماه احمد مبارکی رئیس هیات کاراته استان فارس همراه با اردشیر حسن زاده ،حسین خبیری و میثم حجتی رئیس، معاونت فرهنگی و جوانان و مدیر روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، مسعود زیگلری رئیس هیات کاراته شهرستان شیراز و مجتبی مدیح جهرمی از پیشکسوت کاراته فارس حاج عباس فلاح دیدار کردند.
در این دیدار، حاج عباس فلاح صراحتا به استفاده از نیروهای جوان در راستای رشد کاراته فارس اشاره کرد و نیاز پیشکسوتان را احترام و صداقت دانست. وی با اشاره به سابقه کاراته فارس، امیدواری و حمایت خود را نسبت به هیات جدید اعلام کرد و از تیم کاری اداره ورزش و جوانان شیراز نیز به دلیل خدمت رسانی به جامعه تشکر کرد.
در ادامه، رئیس هیات کاراته فارس از صداقت سخن به میان آورد و به برخوردش نسبت به تلاطم های اخیر کاراته فارس اشاره کرد که با صداقت و صبر می توان تمام مشکلات را از پیش رو برداشت. مبارکی در ادامه، از جایگاه پیشکسوتان سخن گفت و حمایت پیشکسوتان را پشتوانه محکمی برای ارتقای کاراته فارس دانست.
همچنین اردشیر حسن زاده به حفظ جایگاه پیشکسوتان اشاره کرد و این مهم را از وظایف جامعه ورزش دانست.
حسین خبیری نیز با قرائت متن تقدیرنامه ای که به پیشکسوت کاراته فارس اهداء شد، مراتب تقدیر خود را اعلام کرد.      

جلسه تشکیل شورای فنی کاتا برگزار شد

جلسه تشکیل شورای فنی کاتا با حضور تعدادی از مربیان قهرمان پرور این بخش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، جلسه تشکیل شورای فنی کاتا با حضور تعدادی از مربیان قهرمان پرور فارس در بخش کاتا در دفتر هیات کاراته استان فارس برگزار شد. طی این جلسه، احمد مبارکی رئیس هیات کاراته پس از عنوان تشکیل تیم های منتخب استان و تشکیل اردوهای متمرکز و حمایت اعضای تیم منتخب استان در تمامی رده ها، افزود: تلاش هیات کاراته استان در بعد فنی و مربیگری تیم ها، استفاده از نیروهای جوان و فنی و به روز در سایه تجربه باتجربه ها است. از موارد قابل ذکر بیان شده در این جلسه می توان به شرایط و مدت زمان اردو و روش های گزینش  بازیکنان، فرسایشی نبودن اردو و استفاده از توانمندی های تمامی استان در راستای رشد این مجموعه و همچنین حمایت مربیان تیم های منتخب استان در بعد سخت افزاری و نرم افزاری و مالی اشاره کرد.
مسابقات قهرمانی استان که تیرماه در تمامی رده های سنی در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می گردد، راه ورود به اردوهای تیم منتخب است.  
مربیان حاضر در این جلسه آقایان مسعود زیگلری، محمود روستا، مهران همت، علیرضا برزگر، صادق مهرپور، مجتبی مدیح جهرمی بودند.

مسئول کمیته مسابقات و لیگ استان معرفی شد


طي حكمی از سوی احمد مبارکی، رئيس هیات كاراته استان فارس، مجتبی مدیح جهرمی به عنوان مسئول كميته مسابقات و لیگ اين هیات معرفی شد.
به گزارش سایت هیات کاراته استان فارس، در حكم احمد مبارکی آمده است:
جناب آقای مجتبی مدیح جهرمی
با عنایت به شایستگی، تجارب، تعهد و تخصص جنابعالی، بدینوسیله به عنوان مسئول کمیته مسابقات و لیگ هیات کاراته استان فارس به مدت یک سال از تاریخ 97/03/03 منصوب می گردید.
امید است با توکل بر خداوند متعال و هماهنگی در امورات محوله و پیروی از قانون در راه رشد و توسعه کاراته استان گام بردارید.
توفیق جنابعالی در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای فرهنگ غنی اسلامی در ورزش کاراته را از خداوند منان خواهانم.

علی رضایی: بالاترین کار فرهنگی، آموزش کنترل نفس است

علی رضایی معاونت فرهنگی و امور جوانان فارس: بالاترین کار فرهنگی، آموزش کنترل نفس است.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، در دیدار رئیس هیات کاراته استان فارس با علی رضایی معاونت فرهنگی و امور جوانان استان فارس و ابوذر هاشمی نیا مشاور امور فرهنگی و جوانان مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، راهکارهای ترویج اخلاق محوری و مرام پهلوانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این دیدار، علی رضایی از کاراته به عنوان یکی از فرهنگی ترین هیات ها سخن به میان آورد و بالاترین کار فرهنگی را آموزش کنترل نفس و اخلاق مداری و آموزش مرام پهلوانی دانست. رضایی در ادامه با مطرح کردن آموزش باشگاهی اصول و فلسفه کاراته، این راهکار را لازمه فرهنگسازی اخلاق محوری در جامعه کاراته دانست.
هاشمی نیا نیز با بیان تاثیرات مثبت ورزش کاراته بر روح و جسم افراد جامعه، خود را یک کاراته کا معرفی کرد و اصول کاراته را اوج مرام پهلوانی دانست.
در ادامه، احمد مبارکی با عنوان برنامه ریزی طرح آموزش باشگاهی اصول کاراته از قبل، به نحوه اجرای آن پرداخت و مدرسین این کلاس ها را مو سپیدکرده های ورزش کاراته دانست. با بیان این مطلب، مبارکی پیشکسوتان را راهنما و چراغ کاراته دانست. در ادامه، با ارائه پیشنهاد نوشته شدن کتابچه کنترل خشم و توزیع آن بین افراد جامعه، تاثیرات مثبت این رویداد بررسی و با موافقت معاونت فرهنگی و امور جوانان فارس قرار گرفت.
سپس مبارکی در مورد برگزاری مسابقات قرآن به میزبانی هیات کاراته فارس برای ورزشکاران رشته کاراته در ماه مبارک رمضان سخن به میان آورد و با حمایت حاضرین مواجه شد. این مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل و حفظ  به مناسبت ماه نزول و بهار قرآن ماه مبارک رمضان در تاریخ 21 خرداد ماه برگزار می گردد.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید