شیما آل سعدی راهی اردن شد

شیما آل سعدی ملی پوش شیرازی راهی مسابقات قهرمانی آسیا شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، شیما آل سعدی ملی پوش شیرازی رده بزرگسالان در آخرین دور انتخابی تیم ملی موفق شد از سد حریفان خود گذشته و به عنوان نفر اول وزن 61- کیلوگرم، خود را بشناساند. آل سعدی با کسب جایگاه اولی وزن خود، به مسابقات قهرمانی آسیا که در اردن برگزار می گردد، اعزام خواهد شد.

میزان حمایت هر هیاتی به میزان فعالیت آن وابسته است

جلسه روسای هیات های کاراته شهرستان ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، جلسه روسای هیات های کاراته شهرستان ها در دفتر ریاست هیات کاراته استان برگزار شد.
احمد مبارکی رئیس هیات کاراته استان فارس، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین جلسه، از مشکلات سخن به میان آورد و خواستار فعالیت هر چه بیشتر هیات های کاراته شهرستان شد.
مبارکی روسای هیات های کاراته شهرستان را نمایندگان کاراته فارس در آن شهرستان خواند و بر فعالیت های پیش رو تاکید کرد. در این برنامه ها، هیات کاراته استان فارس میزان حمایتش را از هیات کاراته شهرستان ها بر اساس میزان فعالیت هر هیاتی قرار داد.
رئیس هیات کاراته استان فارس با بیان پاره ای از مشکلات جامعه کاراته خصوصا در بعضی شهرستان ها عنوان کرد، کاراته ملک شخصی کسی نیست و کسی به دنبال ایجاد امپراتوری در کاراته نباشد. کاراته نیازمند افرادی است که بدون چشم داشت و با نیت خدمت به جامعه کاراته قدم بردارند.
احمد مبارکی از مهمترین نکات قابل توجه روسای هیات ها تک بعدی نبودن آنها و فعال کردن شهرستان تحت نظر خود در بخش کنترلی و غیرکنترلی در بخش بانوان و آقایان دانست.
مبارکی در ادامه افزود که با هیچ رئیس هیاتی تعارف نداشته و اگر کسی توانایی رشد دادن مجموعه اش را نداشته باشد، اجازه نخواهد داد که به دلیل کم کاری یا سوء نیت فردی، کل مجموعه کاراته آن شهرستان آسیب ببیند.
احمد مبارکی با بیان رهنمودهای حیدر کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس مبنی توانمندی های شهرستان ها و توجه بیش از پیش به رشد شهرستان ها، عنوان کرد: هیات کاراته استان با هدف حمایت و رفع مشکلات شهرستان ها قدم خواهد برداشت.
مبارکی در ادامه عنوان کرد: شهرستان ها پتانسیل بسیار بالایی در تمامی ابعاد کاراته دارند و باید تمام تلاش خود را با فعالیت های برنامه ریزی شده جهت رشد کاراته فارس به کار بندند. در راستای رشد کاراته شهرستان ها، فارس به چند منطقه تقسیم بندی خواهد شد و کلاس های آموزشی بنا به درخواست مناطق برگزار خواهد شد.
در ادامه، روسای هیات های شهرستان ها با بیان انتقادات و پیشنهادات و مشکلات در مجموعه های خود، مهمترین مشکل را نبود امکانات کافی و وجود مشکلات مالی دانستند.
مبارکی با تایید این مشکلات، عنوان داشت که با برنامه ریزی ها و معرفی منابع درآمد به هیات های کاراته شهرستان، مشکلات مالی به زودی رفع خواهد شد.
احمد مبارکی با عنوان همکاری بسیار نزدیکی که فی مابین حیدر کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان استان و محسن سالاری معاونت توسعه ورزش و جوانان استان با هیات کاراته برقرار است و حمایت های همه جانبه ایشان از کاراته فارس، به زودی مشکلات کاراته فارس رفع خواهد شد.

کلاس آمادگی جسمانی تخصصی کاراته در چهار منطقه فارس برگزار می گردد

تعاملات هیات کاراته و هیات همگانی فارس سطح فنی جامعه کاراته را ارتقاخواهد داد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، جلسه مشترک هیات کاراته و نمایندگان هیات همگانی به میزبانی هیات کاراته برگزار شد. در این دیدار، احمد مبارکی رئیس هیات کاراته استان فارس با استقبال از افزایش تعاملات دو هیات، ابراز امیدواری کرد که با افزایش همکاری های هیات کاراته و هیات همگانی، می توان شاهد جامعه ای شاد و سالم بود. مبارکی در ادامه با استقبال از پیشنهاد برگزاری کلاس های آموزشی در راستای افزایش سطح فنی مربیان و قهرمانان، بر ضرورت برگزاری جلسات فنی بین اعضای شورای فنی هیات کاراته و مدرسین و نمایندگان هیات همگانی تاکید کرد.
مریم جوانمردی رئیس کمیته آمادگی جسمانی فارس با بیان شرایط کلاس های تخصصی آموزشی این هیات، اعلام داشت این کلاس ها می تواند با سه تا چهار درس تئوری و یک تا دو روز کارگاه عملی همراه باشد. در ادامه، جوانمردی جامعه هدف این کلاس ها را در ابتدا مربیان و در مرحله بعد، ملی پوشان نزدیک به مربیان دانست. وی در ادامه، از مهمترین مزایای ایجاد کارگاه های آموزشی تخصصی برای رشته کاراته، شناخت و تجزیه و تحلیل فنی مربیان نسبت به رشته تخصصی خود دانست.
با تفاهم دو هیات، به جهت رشد فنی تمامی استان، کلاس آمادگی جسمانی تخصصی کاراته در چهار منطقه فارس برگزار می گردد.

جلسه تشکیل شورای فنی کومیته بانوان برگزار شد

جلسه تشکیل شورای فنی کومیته بانوان با حضور تعدادی از مربیان قهرمان پرور این بخش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، جلسه تشکیل شورای فنی کومیته بانوان با حضور تعدادی از مربیان قهرمان پرور فارس در این بخش در دفتر هیات کاراته استان فارس برگزار شد. طی این جلسه، احمد مبارکی رئیس هیات کاراته پس از عنوان تشکیل تیم های منتخب استان و تشکیل اردوهای متمرکز و حمایت های مالی و فنی اعضای تیم منتخب استان در تمامی رده ها و مربیان، نظرات حاضرین جلسه را در خصوص انتخاب شورای فنی خواستار شد. از موارد قابل ذکر بیان شده در این جلسه می توان به شرایط و مدت زمان اردو، روش های گزینش بازیکنان و روش های انتخاب مربیان تیم های منتخب اشاره کرد. گفتنی است ایجاد وفاق و همدلی بین مربیان قهرمان پرور فارس و تلاش همه جانبه در راستای کسب نتایج مطلوب از نتایج بارز این جلسه بود.
مسابقات قهرمانی استان که تیرماه در تمامی رده های سنی در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می گردد، راه ورود به اردوهای تیم منتخب است.  
مربیان حاضر در این جلسه، مهرنوش همت، بهاره محمدپور، رضیه اردشیرنژاد، زهرا اردشیرنژاد،معصومه پرگلشن ، فروغ استواری، مریم شهریاری، آسیه مردانی، آمنه سادات قائم دوست، نگین کلانترزاده، فاطمه انصاری و زهرا قشقایی نژاد بودند.

مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده کاراته فارس به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، مسابقات قرآن کریم در سه رشته قرائت، ترتیل و حفظ  به مناسبت ماه نزول و بهار قرآن ماه مبارک رمضان در حرم آستانه سید علاءالدین حسین (ع)  شیراز برگزار شد.
در این مسابقات، در بخش آقایان، در رشته حفظ، ابوالفضل رنج کش از شهرستان جهرم مقام اول را کسب کرد.
در رشته ترتیل نیز امیرمحمد اورنگی از شیراز مقام اول، علیرضا اکبری از شیراز مقام دوم، محمدجواد محرابی از مرودشت و غلامحسین جمشید از شیراز مشترکا مقام سوم را کسب کردند.
در رشته قرائت نیز علیرضا اکبری از شیراز مقام اول، محمد علی شکوهی از شیراز مقام دوم و سید حبیب موسوی از شیراز مقام سوم را به خود اختصاص دادند.
در ادامه، در بخش بانوان، در رشته حفظ، فرزانه معین زاده از نی ریز مقام اول، زهرا حسام پور از بوانات مقام دوم و نازنین دهقان حسام پور از بوانات مقام وسوم را کسب کردند.
در رشته ترتیل نیز فرزانه معین زاده از نی ریز مقام اول، معصومه نوبخت از شیراز مقام دوم و سمانه حیدری از نی ریز مقام سوم را به خود اختصاص دادند.
در رشته قرائت نیز سمانه حیدری از نی ریز مقام اول، فاطمه رنجبر از کازرون مقام دوم و معصومه نوبخت از شیراز مقام سوم را کسب کردند.

فراخوان جامعه کاراته فارس برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس

فراخوان جامعه کاراته فارس برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس

روابط عمومی هیات کاراته استان فارس طی اطلاعیه ای از جامعه کاراته برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.
به گزارش سایت هیات کاراته استان فارس ، روابط عمومی هیات کاراته استان فارس در آستانه روز جهانی قدس، با صدور اطلاعیه دعوت و فراخوان عمومی، از جامعه بزرگ کاراته فارس دعوت کرد تا با حضور پر شور و گسترده در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، بار دیگر همبستگی خودرا با ملت مظلوم فلسطین و آرمان آزادی این مردم رنج کشیده اعلام کنند.
در این اطلاعیه آمده است:
«به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس نزدیک می شویم ؛ روزی که تنها روز فلسطین نیست ، روز اسلام و حکومت اسلامی ، روز عدالت خواهی مردم مظلوم فلسطین از چنگال صهیونیست غارتگر و روزی است که آرمان های اسلامی و انسانی در آن متجلی است. نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام راحل سال هاست که موجی از هراس را بر پیکر صهیونیست و استکبار جهانی انداخته است. امروز باید مسلمانان جهان با تقویت اتحاد و انسجام خود علیه رژیم منحوس و جعلی صهیونیست و استکبار جهانی و دیگر ایادی دست نشانده ،‌ انزجار همیشگی خود از این مظاهر شرک و پلیدی به نمایش بگذارند.
هیات کاراته استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و با شرکت فعالانه در مراسم روز جهانی قدس از مردم همیشه در صحنه و ولایت مدار استان مخصوصاً جامعه کاراته استان فارس دعوت می نماید با حضور یکپارچه فریاد رسای خود را در حمایت از ملت ستمدیده فلسطین به گوش جهانیان برسانند.
.
گفتنی است : محل تجمع جامعه کاراته در شیراز ساعت 10 صبح روز جمعه 18 آذر ماه در محل میدان 15 خرداد ( پارامونت سابق) خواهد بود.
(( روابط عمومی هیات کاراته استان فارس ))

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید