درخشش کاراته کا های فارس در مسابقات بین المللی کاراته جام پالان دوکن ترکیه

دو کاراته کای فارس  مدال برنز چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام پالان دوکن که به میزبانی کشور ترکیه برگزار شد را به گردن آویختند.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، مصطفی اکبری از کاراته کاهای شهرستان جهرم در چهاردهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام پالان دوکن در بخش کومیته وزن 75- به رقابت پرداخت و موفق شد مدال برنز این رقابت ها را به خود اختصاص دهد. دیگر نماینده جهرمی شرکت کننده این رقابت ها، یاسر هوشیار نیز توانست در بخش کومیته تیمی، مدال برنز این مسابقات را کسب کند. در این مسابقات، 27کشور و حدود دوهزار ورزشکار شرکت کرده بودند که 31 مدال طلا، 31 نقره و 58 برنز بین برندگان توزیع شد و در مجموع، تیم ترکیه مقام اول، جمهوری آذربایجان دوم و ایران جایگاه سومی را به خود اختصاص دادند.

شیراز قهرمان مسابقات قهرمانی بانوان استان

مسابقات قهرمانی کاراته بانوان  استان فارس در مجموعه ورزشی بین المللی  شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس در این مسابقات که با حضور ٦٢٠ کاراته کا در تمامی رده های سنی و با حضور تیم هایی از شهرستانهاي شيراز ،مرودشت، آباده ،خرامه، نورآباد اقليد ،بيضا، كازرون ،فسا، لار و ارسنجان برگزار شد.
بر اساس مدال های کسب شده در رده های سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان، شهرستان شيراز با ٢١ مدال طلا ٢٠ نقره ٤٣ برنز، مقام نخست را از آن خود کرد. مرودشت با ٦ مدال طلا ٨ نقره  ٨ برنز دوم شد وآباده با ٥ مدال طلا ٤ نقره ٣ برنز به مقام سوم دست یافت. خرامه با ٥ مدال طلا ١ نقره ١ برنز،نورآباد با ٢ مدال طلا ٤ نقره ١ برنز، اقليد با ٢ مدال طلا ٣ مدال نقره ٦ مدال برنز وبيضا با ١ مدال طلا ١ نقره ٩ برنز نیز مقام های چهارم تا هفتم را ازآن خود کردند.

کسب عنوان سوم تیمی استان فارس در مسابقات قهرمانی سبک های آزاد ایران

استان فارس در مسابقات قهرمانی سبک های آزاد کشور در مجموع تیمی موفق به کسب مقام سوم شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، پس از پایان مسابقات قهرمانی سبک های آزاد کشور، استان فارس پس از جمع بندی  امتیازات، با یک مدال طلا، دو نقره و سه برنز پس از تیم های تهران و خراسان رضوی توانست جایگاه سوم از این دوره از رقابت ها را بدست آورد.بر اساس این گزارش، در بخش کاتای انفرادی به ترتیب احمدرضا میری، عبداله نیک بختی و سامان مرادی و فرشاد کریمی مقام اول تا سوم مشترک را از آن خود کردند. همچنین در بخش کومیته وزن ۷۵- کیلوگرم شهرام شیروانی مقام دوم و محمد جواد فلاحی مقام سوم را در این دوره از رقابت ها بدست آورد.

پیام تبریک سرپرست هیات کاراته به سرمربی تیم ملی کاراته

سرپرست هیات کاراته استان فارس با صدور پیامی انتصاب لیلا بهرامی را به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس در پیام محمد جواد شلتوک کار خطاب به لیلا بهرامی آمده است: نوید مسرت بخش انتصاب شایسته شما به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته جمهوری اسلامی ایران در رده سنی بزرگسالان را تبریک وتهنیت عرض می نمایم.از درگاه ایزد منان مزید توفیقات شما را برای خدمتی سرشار از شور ونشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی و توسعه همه جانبه ورزش کاراته خواستارم.گفتنی است لیلا بهرامی که پیش از این نیز سابقه مربیگری در تیم های ملی کاراته را در کارنامه ورزشی خود دارد، با حکم رئیس فدراسیون کاراته به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان انتخاب و معرفی شده است.

مسابقات قهرمانی بانوان کاراته استان با قانون حجاب برگزار می گردد

نائب رییس هیات کاراته استان فارس از برگزاری مسابقات قهرمانی بانوان استان با قانون حجاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، فاطمه قشقایی نژاد با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی بانوان استان در پنج گروه سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان در تاریخ جمعه، 3 شهریور ماه در مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز، هدف از این رقابت ها را شناسایی استعدادها و نفرات برتر استان عنوان کرد. قشقایی نژاد با بیان اینکه زمانبندی برگزاری این مسابقات به گونه ای است  که رقابت های کاتا از ساعت 8صبح و رقابت های کومیته از ساعت 13 آغاز خواهد شد، به برگزاری این رقابت ها همراه با حجاب اشاره کرد و  افزود: فیلم برداری و عکسبرداری در این رقابت ها نیز ممنوع می باشد و از تمامی شرکت کنندگان در رقابت ها، مربیان، داوران و همراهان خواستار رعایت مجدانه قانون در این مورد شد.

کلاس بازآموزی قوانین جدید داوری کاراته در فارس برگزارشد

کلاس باز آموزی قوانین جدید داوری ویژه داوران بانوی سبک های کنترلی استان فارس برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس،دراین کلاس داوری که با تدریس نرگس احمدی و فرشته محمودآبادی برگزار شد داوران فارس با جدیدترین قوانین داوری در بخش کاتا و کومیته آشنا شدند.سرپرست هیات کاراته استان فارس در حاشیه این کلاس با اشاره به اهمیت جایگاه پراهمیت داوری در ورزش کاراته گفت:داوری یکی از اضلاع  مثلث توسعه ورزش است.محمد جواد شلتوک کار اجرای صحیح و استاندارد قوانین در مسابقات را مولفه ای تاثیر گذار در راستای آماده سازی کاراته کا های استان برای حضور پرقدرت در مسابقات ملی و بین المللی دانست و افزود:اگر تلاش کنیم تا تمامی مسابقات درون استانی منطبق با استاندارد های wkfبرگزار شود ،آنگاه ورزشکارانمان در مسابقات ملی در مواجه با قوانین داوری دچار تعارض نخواهند شد.وی درادامه به نقش نهادینه کردن  اخلاق در مسیر توسعه همه جانبه کاراته در استان فارس اشاره کرد و افزود:پیشتاز هر حرکتی توجه به چارچوب های اخلاقی است.شلتوک کار با بیان اینکه خودکوچک بینی در برخورد با مسائل برون استانی و غرور و تکبر درمواجه با  مسائل  درون استانی دوآفت کشنده برای کاراته است ،افزود: نباید در هر سن و سال و با هر درجه ای از دانش افزایی گریزان باشیم.سرپرست هیات کاراته استان فارس تاکید کرد،ملاک سنجش عملکرد داوران استان حضور در کلاس های باز آموزی،حضور در مسابقات استانی و رعایت شان داوری کاراته است.گفتنی است در این کلاس یک روزه که به صورت تئوری و عملی برگزار شد،50تن از داوران بانوی استان فارس با جدیدترین قوانین قضاوت  کاراته در دو بخش کاتا و کومیته آشنا شدند.

انتخاب و معرفی یک کاراته کا به عنوان سفیر سلامت

با هماهنگی هیات کاراته فارس،مژده مردانی به عنوان سفیر سلامت انتخاب ومعرفی خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس،مردانی که از سوابق ورزشی خود قهرمانی و کسب مدال طلای المپیک ناشنوایان جهان را به همراه دارد،در المپیک ناشنوایان جهان که سال جاری در ترکیه برگزار شد توانست با ایستادن روی سکوی سوم مدال برنز این مسابقات را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.براساس این گزارش قرار است روز پنجشنبه 26مرداد ودر جریان نشست سالانه هیات های پزشکی ورزشی کشور در شهر شیراز ابلاغ این کاراته کا به وی اهدا شود.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید