پسران کاراته کنترلی استان فارس روز جمعه برای کسب عناوین قهرمانی کاراته استان فارس (انتخابی تیم استان فارس) به روی تاتامی رفتند.
در صبح روز جمعه مورخ 15 تیرماه نود و هفت رقابت حدود هفتصد کاراته کای مرد کنترلی رأس ساعت هشت صبح با حضور تعداد کثیری از پیشکسوتان و داوران کاراته استان فارس در مجموعه ورزشی شهید آیت اله دستغیب به میزبانی شهرستان شیراز برگزار شد.
در این دوره از رقابت‌ها که در دو رشت کاتا(تیمی و انفرادی) و کومیته در رده‌های نونهالان و نوجوانان درزمینهٔ مسابقات قهرمانی استان فارس و در رده‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگ‌سال در جداول انتخابی جهت تشکیل تیم کاراته استان فارس برگزار شد.
در خلال این مسابقات ریاست محترم هیات کاراته استان فارس جناب آقای احمد مبارکی در حضور جمع کثیری از پیشکسوتان و مربیان کاراته استان با تقدیم جوایزی از قهرمان جوان و خوشنام کاراته استان فارس نوید محمدی که با کسب سهمیه المپیک بوینس آیرس (آرژانتین) برگ زرینی بر کارنامه کاراته استان فارس نهاد تشکر و قدر دانی کرد.
این دوره از مسابقات که با استقبال پرشور شهر‌های : شیراز 293 شرکت‌کننده، مرودشت 192شرکت‌کننده ، سده 38 شرکت‌کننده ، خرامه 5 شرکت‌کننده ، جهرم 20 شرکت‌کننده ،آباده 38 شرکت‌کننده ، ارسنجان 9 شرکت‌کننده ، داراب 3 شرکت‌کننده ، اقلید 13 شرکت‌کننده ، کازرون 4 شرکت‌کننده ،نورآباد ممسنی 27 شرکت‌کننده ، قیر و کارزین 5 شرکت‌کننده، سیدان 5 شرکت کننده، فسا 40 شرکت کننده به رقابت پرداختند و در پایان به نفرات برتر حکم و مدال قهرمانی اهدا شد.

برگزاری رقابت سخت و نفس‌گیر قریب به 800 بانوی کاراته کای  کنترلی استان فارس در رقابت‌های قهرمانی کاراته استان فارس انتخابی تیم استان فارس

در صبح روز پنج‌شنبه مورخ 14 تیرماه نود و هفت رقابت حدود هشت‌صد کاراته کای زن رأس ساعت هشت صبح با حضور بیش از 45 داور رسمی کاراته بانوان در مجموعه ورزشی شهید آیت اله دستغیب  به میزبانی شهرستان شیراز برگزار شد.

در این دوره از رقابت‌ها که در دو رشته کاتا(تیمی و انفرادی) و کومیته در رده‌های نونهالان و نوجوانان درزمینهٔ مسابقات قهرمانی استان فارس و در رده‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگ‌سال در جداول انتخابی جهت تشکیل تیم کاراته استان فارس برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که با استقبال پرشور شهرستان‌های : شیراز 419 شرکت‌کننده، اقلید43 شرکت‌کننده ، خرامه 16 شرکت‌کننده ، کازرون 21 شرکت‌کننده ، ارسنجان 11 شرکت‌کننده ،نورآباد ممسنی 22 شرکت‌کننده ،آباده31 شرکت‌کننده ، جهرم 23 شرکت‌کننده ، مرودشت112 شرکت‌کننده ، فسا 40 شرکت‌کننده ،اوز 27 شرکت‌کننده ، سپیدان(بیضا) 18 شرکت‌کننده به رقابت پرداختند و در پایان به نفرات برتر حکم و مدال قهرمانی اهدا شد.

احمد مبارکی رئیس هیأت کاراته استان فارس که این روز ها بازدید از هیأت کاراته شهرستانها، تقویت نقاط قوت، شناسایی و رفع نقاط ضعف آنان را در دستور کار خود قرار داده است، هم اکنون به اتفاق مسعود ذیگلری مشاور عالی هیأت، میهمان سروستانی ها بودند.

در این دیدار احمد مبارکی ضمن تقدیر از مسئولین هیأت کاراته این شهرستان، اذعان داشت کاراته سروستان با سرپرست توانمند و پر انرژی خود میتواند به پیشرفت های چشمگیری برسد. قابل ذکر است سرکار خانم صیادی سرپرستی هیأت کاراته شهرستان سروستان را بر عهده دارد.

WhatsApp Image 2018 07 02 at 17.59.26WhatsApp Image 2018 07 02 at 17.59.26

نوید محمدی، کاراته کای خوش تکنیک شیرازی، تاریخ حماسه آفرینی کرد و  به المپیک می رود.

فاطمه خنکدار، علیرضا فرجی با پیروزی در فینال اوزان خود، با پشتوانه نشان طلا راهی المپیک بوینس آیرس می شوند، ضمن اینکه نوید محمدی همانند مبینا حیدری با ایستادن روی سکوی دوم به المپیک می رود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فاطمه خنکدار پس از پنج برد در مبارزات ماقبل فینال، در پیکار نهایی نیز حریف ازبکستان را ۲ بر یک شکست داد و به نشان طلای وزن منهای ۵۳ کیلو گرم آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۸ در اوماگ کرواسی دست یافت.

دیگر کاراته کای طلایی کشورمان در اوماگ کرواسی، علیرضا فرجی در وزن منهای ۶۱ کیلو گرم بود. علیرضا در ششمین مبارزه برای رسیدن به سکوی اول، کاراته کای گواتمالایی را یک بر صفر شکست داد.

نوید محمدی کاراته کای آتیه دار استان فارسی در وزن مثبت ۶۸ کیلو گرم بعد از نمایش فوق العاده اش, در آخرین گام پس از تساوی سه به سه با قانون سنشو مغلوب حریف مراکشی شد تا با مدال نقره راهی بوینس آیرس آرژانتین شود.

روز گذشته، مبینا حیدری در وزن منهای ۵۹ کیلو گرم که اولین مجوز حضور در المپیک را به نام ثبت کرد، بعد از پنج برد در پیکار آخر مغلوب حریف خود از روسیه شد و به نشان نقره دست یافت.

ابوالفضل میرزایی و نگین التونی دو نماینده دیگر کشورمان در تاتامی کرواسی بودند که برغم‌ مبارزات خوب موفق نشدند به فینال اوزان خود راه یابند.‌آلتونی روز گذشته به نشان نقره دست یافته بود.

با پایان یافتن مسابقات انتخابی اوماگ کرواسی، تکلیف ۴۲ کاراته کا از ۴۸ شرکت کننده المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس مشخص شد که سهم کاراته ایران در پایان این رقابتها چهار سهمیه( دو سهمیه در دخترات دو سهمیه در بخش پسران) بود. 
این برای نخستین بار است که رشته کاراته در المپیک جوانان حضور بهم‌می رساند.

حین برگزاری مسابقات کاراته سبکها کنترلی انتخابی تیم منتخب استان، نوید محمدی قهرمان ملی کشورمان که با کسب سهمیه المپیک بوینس آیرس تاریخ ساز کاراته استان فارس شده بود مورد تشویق حاضران در سالن مسابقه و تجلیل احمد مبارکی، رئیس هیأت کاراته استان فارس شد.

 

WhatsApp Image 2018 07 06 at 12.45.58

احمد مبارکی رئیس هیأت کاراته استان فارس که امروز در ادامه بازدید از هیأت های شهرستان ها به داراب سفر کرده بود، گسترش کاراته را در مناطق محروم از اهداف اصلی هیأت کاراته فارس بیان کرد. در این بازدید که دکتر تمدن رییس اداره ورزش و جوانان داراب، مجتبی تمدن دار رییس، جمعی از مربیان و مسئولین هیأت کاراته این شهرستان حضور داشتند، مسعود ذیگلری مشاور عالی هیأت کاراته استان، احمد مبارکی را همراهی نمود تا بتوانند ضمن اطلاع از مشکلات کاراته این شهرستان، راهکار هایی را ارائه نمایند.

WhatsApp Image 2018 07 02 at 15.08.19WhatsApp Image 2018 07 02 at 15.08.19WhatsApp Image 2018 07 02 at 15.07.58

احمد مبارکی رئیس هیأت کاراته استان فارس طی پیامی درخشش کاراته کای خوش آتیه و آینده دار استان فارس نوید محمدی و کسب سهمیه المپیک جوانان را تبریگ گفت. در این پیام آمده است : 

موفقیت قهرمان غیور استان فارس نوید محمدی در عرصه قهرمانی و راه یابی ایشان به المپیک جوانان 2018 نشان از عزم راسخ و خستگی ناپذیر و پیشرفت می باشد که جوانان ما روز به روز به بلندای قله جهان خواهند ایستاد
رجا واثق دارم که قهرمانی مقتدرانه این جوان برومند در مسابقات انتخابی المپیک جوانان زمینه درخشش بیشتر جوانان این استان را فراهم خواهد ساخت
این جانب ضمن تبریک و تشکر از تلاش و همت خستگی ناپذیر ایشان و مربي گرانقدر استاد محمد هادی محمدی از زحمات همه دست اندرکاران و بزرگان و پیشکسوتان به ویژه حمایتهای اداره کل ورزش و جوانان فارس و فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران تشکر نموده و آرزوی بهترینها را از خداوند متعال برای همگان خواستارم

احمدمبارکی
رییس هیات کاراته استان فارس

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید