سرپرست هیات کاراته استان فارس گفت:درصورت موافقت فدراسیون کاراته،شیراز میزبان مسابقات بین المللی جوانان جهان اسلام می شود
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس،محمدجواد شلتوک کار با اشاره به عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام در سال 2017 برای شهر شیراز گفت: باهماهنگی هیات کاراته استان فارس و دبیرخانه پایتخت جوانان جهان اسلام مقدمات برگزاری یک دوره مسابقه بین المللی کاراته تحت عنوان مسابقات جوانان جهان اسلام فراهم آمده است که درصورت توافق نهایی بین فدراسیون کاراته و دبیرخانه پایتخت جهان اسلام این مسابقه در شیراز برگزارخواهد شد.
وی مطرح شدن هرچه بیشترنام شیراز و استان فارس در جهان اسلام را اولین دستاورد این میزبانی عنوان کرد و افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری ،فارس و شیراز همواره در قله بوده است از این رو باید برای توسعه ورزش کاراته آن نیز برنامه هایی با افق بلند مدت داشته باشیم.
شلتوک کار توسعه صنعت توریسیم ورزشی را یکی دیگراز اهداف برگزاری مسابقات جوانان جهان اسلام عنوان کرد و افزود:گرچه شیراز تنها در سال 2017 عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام را داراست ،اما برگزاری موفق مسابقات مذکور می تواند زمینه ثبت یک مسابقه بین المللی را باعنوان شیراز در تقویم فدراسیون کاراته فراهم سازد،که درهمین راستا گفتگو های مقدماتی با اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برای برگزاری مسابقه ای تحت همین عنوان در هفته شیراز انجام شده است.
وی صنعت گردشگری را یکی پویاترین صنایع در اقتصاد جهانی امروز عنوان کرد و افزود: ورزش، بخش جدایی ناپذیری از فرهنگ است از این رو میزبانی مسابقات بین المللی درکشور ما می تواند تبلیغات سویی راکه علیه کشورمان می شود را خنثی کند.
سرپرست هیات کاراته استان فارس درادامه به جایگاه شهر شیراز و استان فارس درجهان اشاره کردو افزود:این شهر با ظرفیت های منحصر به فرد فرهنگی،تاریخی واشتراکات مذهبی خود با دیگر کشورهای اسلامی و منطقه می تواند به مکانی مثال زدنی برای میزبانی مسابقات بین المللی کاراته مطرح شود.
شلتوک کار با اشاره به پیشنیه کاراته فارس به عنوان اولین استان های کشور که کاراته در آن آغاز و رشد ونمو کرده است ،افزود:زنده نگاه داشتن این افتخارات نه با گلایه از وضعیت موجود که با داشتن برنامه امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود:برای انجام کارهای بزرگ باید فکرهای بزرگ با همدلی و همراهی کنار ییکدیگر باشند وگرنه با افسوس خوردن بابت عدم تکرار افتخارات گذشته هیچ اتفاق مثبتی در آینده نیز رخ نخواهد داد.

محراب رییس سبکهای ازاد هیات کاراته فارس

مسئول سبک های آزاد هیات کاراته استان فارس گفت: به دنبال ایجاد یکدلی و یکرنگی بین ورزشکاران رشته کاراته هستیم.

مدیرکل ورزش وجوانان استان فارس گفت:روی مدال های کاراته حساب ویژه بازکرده ایم.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس،حیدر علی کامیاب که در دیدار نوروزی با سرپرست هیات کاراته استان فارس و تعدادی از مسئولین این هیات سخن می گفت،از این رشته ورزشی به عنوان یک رشته پرمخاطب یاد کرد و افزود:تاریخ این ورزش نشان می دهد که قهرمانان،مربیان و داوران کاراته درادوارمختلف تاریخ برای استان افتخار آفرینی های زیادی کرده اند.

وی با اشاره به جمعیت قابل توجه کاراته کا هادر استان فارس ، مدیریت بر هیات این رشته ورزشی را مدیریتی مهم و استراتژیک عنوان کردو گفت:با آهسته راه رفتن درمدیریت این رشته ورزشی موفقیتی حاصل نخواهد شد.

کامیاب لازمه ی موفقیت در کاراته استان را کار جهادی و استفاده از خرد جمعی دانست و با ابراز رضایت از آرامش حاکم بر کاراته استان فارس گفت:انتظاراداره کل ورزش و جوانان استان از هیات کاراته این است که قهرمانی های کاراته کاها استان در مسابقات مختلف ملی، آسیایی و جهانی تداوم داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه  به المپیکی شدن کاراته اشاره کرد و گفت:از این پس باید از تمام ظرفیت ها برای حضور قهرمانان،مربیان و داوران استان برای حضوردر المپیک و در رشته کاراته استفاده کرد.

کامیاب اداره کل ورزش و جوانان ،هیات کاراته استان و فدراسیون کاراته را سه ضلع مدیریت دراین ورزشی دانست و با اشاره به نگاه مثبت فدراسیون به کاراته استان فارس ابراز امیدواری کرد با تعامل مثبتی که بین این سه ضلع وجودداردمسیر رشد وپیشرفت کاراته استان فارس هموارتراز گذشته شود.

وی دربخش دیگری از صحبت هایش افتتاح خانه کاراته استان را یکی از برنامه های مصوب اداره کل ورزش و جوانان استان درسال جاری دانست و گفت:یکی از دلایل به تعویق افتادن عملیات ساخت این پروژه ورزشی تلاش برای جانمایی بهتر  با هدف استفاده بهینه از این مکان ورزشی بوده است.

کامیاب تعریف درآمد پایداربرای هیات کاراته استان را یکی از اهداف ساخت خانه کاراته درمکانی مناسب در شهر شیرازعنوان کرد و افزود:درهرحال تا چند ماه آینده کاراته فارس دارای خانه اختصاصی خواهد شد.

گفتنی است در این دیدار که سید اسلام موسوی ،معاون توسعه ورزش قهرمانی استان نیز حضور داشت،محمدجواد شلتوک کارسرپرست هیات کاراته استان ضمن ابلاغ پیام تبریک ورزشکاران،مربیان و داوران رشته ورزشی کاراته یه مناسبت آغاز سال نو، به مدیرکل ورزش و جوانان استان به ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد هیات کاراته استان فارس در دوماه گذشته پرداخت.

تسلیت به همکار

متاسفانه با خبر شدیم که سرکارخانم موسایی مسئول واحدصدوراحکام هیات کاراته استان فارس در غم از دست دادن پدر خود سوگوارند.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید