اقتدار فارس در تیم ملی کاراته

پرچم فارس با پنج ملی پوش به اهتزاز در آمد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، پس از انجام دور آخر انتخابی تیم ملی، در بخش کومیته، علی رضا شیرصفت در وزن 67- کیلوگرم رده سنی امید و نوید محمدی در وزن 68+ رده سنی جوانان به مربیگری محمدهادی محمدی از شهر شیراز و در بخش کاتا انفرادی رده سنی جوانان، پوریا همایون به مربیگری برادران روستا از شهر مرودشت جهت اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا به عضویت تیم ملی در آمدند. همچنین شیما آل سعدی در وزن 61- بزرگسالان  به مربیگری لیلا بهرامی با کسب عنوان قهرمانی مسابقات انتخابی تیم ملی از شهر شیراز و محمد حیدری  در وزن 70+ رده سنی نوجوانان به مربیگری امید حیدری از شهر زرقان با کسب عنوان نائب قهرمانی مسابقات انتخابی تیم ملی در اردوی تیم ملی حاضر می باشند.

مصطفی ایلان کشکولی چهره برتر ورزشی شهرستان کازرون شد

مصطفی ایلان کشکولی به عنوان چهره برتر سال ورزشی شهرستان کازرون انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، نظرسنجی چهره برتر ورزشی سال 96 شهرستان کازرون به مدت 36 ساعت با شرکت هشت چهره ورزشی که در سطح ملی برای کازرون افتخار آفریده بودند، صورت گرفت. در پایان این نظرسنجی، مصطفی ایلان کشکولی قهرمان کاراته کشور با کسب 35.8 درصد از آراء (1200 رای) مخاطبین کازرون نما به عنوان چهره برتر ورزشی سال 96 کازرون انتخاب شد. زهرا کریمی دیگر نماینده کاراته نیز در این نظرسنجی با کسب 6.19 درصد از آراء (207 رای) جایگاه پنجمی را در بین هشت قهرمان ملی کازرون به خود اختصاص داد.

مسابقات قهرمانی استان بانوان به میزبانی سروستان برگزار شد

مسابقات قهرمانی استان سبک های کنترلی بانوان به میزبانی سروستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، اولین دوره مسابقات قهرمانی استان سبک های کنترلی بانوان 18 اسفند ماه به میزبانی شهرستان سروستان در سالن شهید سرداران اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار گردید. در این مسابقات، تعداد 140 شرکت کننده از شهرهای شیراز، خرامه، جهرم، مرودشت و سروستان در دو رشته ی کاتا و کومیته به رقابت پرداختند. از نکات شایان ذکر در این دوره از رقابت ها،تدارک پذیرایی و ناهار توسط میزبان جهت تمامی شرکت کنندگان بود.

در پایان به نفرات برتر حکم و مدال قهرمانی اهدا شد. در قسمت تیمی، نتایج زیر رقم خورد:

شهرستان شیراز مقام اول

شهرستان جهرم مقام دوم

شهرستان سروستان مقام سوم

قضاوت این مسابقات بر عهده مهرنوش همت، زهرا اردشیر نژاد، معصومه پرگلشن، فاطمه بهار، فاطمه مرادی، سارا سروش نیا، سرور سروش نیا، نجمه اسدزاده، شکوفه شمشیری، شیوا احدی، الهام حجازی، سمانه پروین، کبری هرمزی، زهره رحیمی، مریم بردبار، سارا رضایی، محبوبه روانشاد و فاطمه انصاری بود.

احمد مبارکی رئیس هیات کاراته فارس شد

با رای اعضاء مجمع انتخاباتی، احمد مبارکی برای یک دوره چهارساله به عنوان رئیس هیات کاراته استان فارس انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، مجمع انتخابات هیات کاراته استان فارس صبح امروز به ریاست حیدرکامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس و با حضور محسن آشوری دبیر فدراسیون کاراته و دیگر اعضای مجمع در محل سالن اجتماعات اداره کل ورزش وجوانان برگزار شد.

در این مجمع احمد مبارکی، محسن زارعی، غلامحسین شرفی، علیرضا برزگر و مسعود عیب جو به عنوان نامزدهای تصدی ریاست این هیات در جلسه حضور داشتند و طبق قوانین هرکدام به مدت پنج دقیقه به ایراد سخن و اهداف برنامه‌های خود پرداختند و در این میان نیزعلیرضا برزگر به نفع غلامحسین شرفی و مسعود عیب جو به نفع احمد مبارکی از دور رقابت کناره گیری کردند.
در پایان این مجمع احمد مبارکی با کسب 12 رای از مجموع 16 رای ماخوذه، به عنوان رئیس جدید هیأت کاراته استان فارس انتخاب شد. همچنین محسن زارعی و غلامحسین شرفی نیز به ترتیب 3 و 1 رای را به خود اختصاص دادند.

مراسم تجلیل از قهرمانان جهرم برگزار شد

مراسم تجلیل از قهرمانان جهرم با حضور مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، هیات کاراته شهرستان جهرم با همکاری هیات کاراته بسیج، جشن بزرگ کاراته و تجلیل از قهرمانان این شهرستان را با حضور رییس کمیسیون عمران مجلس و نماینده محترم مردم جهرم در مجلس، معاونت محترم استانداری و فرماندار شهرستان جهرم، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جهرم، معاون مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، رییس تربیت بدنی سپاه، رییس هیئت کاراته بسیج استان، سرپرست محترم اداره ورزش و جوانان شهرستان و تنی چند از مسئولین بلند پایه جهرم در تاریخ شنبه 19 اسفند ماه در سالن سینما همراه با برنامه های شاد و مهیج طنز و تئاتر و مسابقه و اجرای حرکات نمایشی کاراته با شکوه هر چه تمام تر برگزار کرد که در فواصل این برنامه از  250 کاراته کا با عنوان های ملی،  بین المللی، کشوری و استانی با اهداء تندیس قهرمانی و لوح سپاس تجلیل بعمل آمد و در پایان بیش از پنجاه بن خرید و جوایز نفیس بین خانواده های محترم کاراته کاها قرعه کشی شد.

کاراته فارس نباید در شهر شیراز خلاصه شود

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در کاراته این استان گفت: کاراته استان فارس نباید در شهر شیراز خلاصه شود.
حیدر علی کامیاب که پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶ در مجمع انتخاباتی هیئت کاراته استان فارس سخن می گفت نیازهای مالی را اولویت کاراته فارس ندانست و افزود: آنچه گمشده ی امروز کاراته استان است عدم توجه به ظرفیت های نیروی انسانی در این خانواده بزرگ است.
وی گستردگی و بزرگی جامعه کاراته استان را عامل وجود سلائق مختلف در این خانواده بزرگ دانست وتصریح کرد برخلاف گذشته باید از این ظرفیت یعنی تضارب آرا در کسب توفیقات بیش از پیش در این ورزش جذاب و پر مخاطب استفاده کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس عدالت ،آزادی و استفاده صحیح از توانمندی‌های نیروی انسانی را سه فاکتور مهم در دستیابی به توسعه پایدار عنوان کرد و گفت :نباید به ظهور تک ستاره های جوان در کاراته فارس دل خوش کرد ،بلکه با برنامه ای توسعه محور باید به دنبال به دست آوردن جایگاه واقعی کاراته این استان در کشور و جهان بود.
کامیاب درادامه همدلی و همصدایی را نیاز امروز کاراته استان فارس خواند و گفت: باید قدر نیروهای توانمند در کاراته استان را دانست و با ایجاد همدلی و همصدایی به دنبال اهداف مشترک رفت.
وی با اشاره به اینکه ایجاد خانه کاراته استان یکی از برنامه های اداره کل ورزش و جوانان است خطاب به رئیس جدید هیئت کاراته گفت:ایجاد سخت افزارها و تامین زیرساخت‌ها در ورزش وظیفه ماست، اما برقراری روابط صحیح بین اعضای خانواده کاراته و استفاده بهینه از توانمندی‌های آنها وظیفه رئیس هیئت استان است.
وی توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان ها را یکی دیگر از وظایف رئیس هیئت کاراته دانست وگفت: نباید اینگونه باشد که پس از بهره‌برداری از خانه کاراته استان در شیراز نشست و شهرستان‌ها را فراموش کرد.
کامیاب درادامه خواهان ظهور و بروز نگاه عدالت محور بدور از گرایش‌های سبک و سلیقه ای در کاراته استان شد ودر بخش دیگری از صحبت‌های با بیان اینکه مجمع باید به مثابه یک دستگاه نظارتی بر عملکرد رئیس هیئت اشراف داشته باشد گفت: نباید منتظر ماند تا رئیس از برنامه‌های ارائه شده منحرف شود آنگاه به دنبال مچ‌گیری از او رفت.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس در بخش پایانی صحبتهایش با اشاره به حضور محمد صادق فرجی و محسن آشوری دررأس هرم مدیریتی فدراسیون کاراته این دو نفر را از مدیران توانمند ورزش ایران خواند و گفت: با ظرفیت‌های که در فدراسیون، کاراته استان فارس و حمایت هایی که از جانب اداره کل وجود دارد هیچ بهانه ای برای عدم دستیابی به توفیقات در حد کاراته استان از هیچکس پذیرفتنی نیست.
گفتی است در مجمع انتخاباتی هیئت کاراته استان فارس احمد مبارکی با کسب ۱۲ رای از مجموع ۱۶ و ممکن برای ۴ سال به عنوان رئیس هیئت کاراته این استان انتخاب شد.

فارس در رقابت های انتخابی تیم ملی بانوان گل کاشت

فارس در رقابت های انتخابی تیم ملی بانوان سنندج گل کاشت.
به گزارش روابط عمومی هیات کاراته استان فارس، رقابت های قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی رده نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان با حضور ورزشکارانی از سراسر کشور به میزبانی سنندج برگزار شد که تیم فارس در این رقابتها 2مدال طلا، 1مدال نقره و 6 برنز به خود اختصاص داد.
در این رقابت ها، در رده بزرگسالان، در وزن 68+ زهرا همت به مربیگری مریم شهریاری، مدال نقره و شیما آل سعدی در وزن 61- و زهرا طرازپور در وزن 50- به مربیگری لیلا بهرامی مدال طلا و برنز و فاطمه طرازپور در وزن 61- به مربیگری نجمه رضایی مدال برنز این رقابت ها را به خود اختصاص دادند تا فارس بر سکوی سومی این رده در کشور بدرخشد.
در رده جوانان نیز مائده بردبار به مربیگری الهه سادات قائم دوست در وزن 59- مدال برنز مسابقات گزینشی آسیایی 2018 و مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس را کسب کرد.
همچنین زهرا کریمی به مربیگری فروغ استواری در وزن 48- مدال برنز را در مسابقات کسب سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس به خود اختصاص داد.
با کسب مدال برنز زهرا بنیانی به مربیگری خواهران اردشیرنژاد در مسابقات گزینشی آسیایی 2018 و برنز مسابقات کسب سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس، فارس با اقتدار، در مسابقات کسب سهمیه المپیک 2018 بوینس آیرس در بالاترین نقطه ایستاد تا جایگاه اولی این رده را به خود اختصاص دهد.
زهرا اردشیرنژاد، فاطمه مرادی و مریم شهریاری نیزبه عنوان نماینده داوری فارس در این رقابت ها به قضاوت پرداختند.

مقالات دیگر...

لطفا ایمیل خود را جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها وارد نمایید